Aegon investuje do expanze Chytrého Honzy na globální trh | E15.cz

Aegon investuje do expanze Chytrého Honzy na globální trh

Chytrý Honza
Chytrý Honza
• 
ZDROJ: E15

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nizozemská finanční skupina Aegon investovala do rozvoje společnosti Chytrý Honza, která v Česku provozuje on-line srovnávač a e-shop s finančními produkty. Deníku E15 to potvrdil spoluzakladatel a výkonný ředitel Chytrého Honzy Jiří Paták s tím, že Aegonu nově patří minoritní podíl a získané prostředky Chytrému Honzovi urychlí a usnadní chystanou expanzi na globální finanční trh. Výši investice ani podílu Paták nechtěl komentovat.

Podle analytika Františka Bostla ze skupiny Colosseum by se však ohodnocení Chytrého Honzy mohlo pohybovat na úrovni půl miliardy korun. „Je to dáno současnou valuací obdobných zahraničních firem a dle obratu zprostředkovaných produktů společnosti za období 2012 až 2014,“ uvedl v komentáři pro E15 Bostl. Podle něj společnosti ze segmentu poskytování on-line finančních služeb zažívají posledních pět let obrovský růst a tento trend by měl dále pokračovat.

Aegon má s Chytrým Honzou ambiciózní plány: chce pomoci rozšířit jeho působení za hranice Česka, prvním krokem bude expanze na trhy regionu CEE. Vedení Aegonu nicméně hovoří také o možném vstupu na trhy v Severní a Jižní Americe či v jihovýchodní Asii. „Předpokládáme, že do konce letošního roku zahájíme jednání ve všech zemích CEE, kde nyní Aegon působí,“ nastínil časový plán Paták.

Privátní kapitál

Za transakcí Aegonu stojí fond privátního kapitálu Transamerica Ventures, který pro skupinu již několik let vyhledává investiční příležitosti v digitálním prostředí. Pro Aegon fond dříve investoval například do společností jako Auxmoney či Quanteplate.

Chytrý Honza se za šest let na českém trhu stal nejrychleji rostoucím brokerem z deseti největších zprostředkovatelů na českém trhu. V roce 2015 dosáhl obrat společnosti 370 milionů korun. I díky zahraniční expanzi chce firma v nejbližších letech přesáhnout hranici obratu ve výši jedné miliardy korun.

Chytrý Honza Autor: E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video