Aktuality | E15.cz

Aktuality

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poradenská společnost Cushman & Wakefield přebrala pod svou správu některé z nemovitostí ve střední Evropě, které patří do portfolia ING Real Estate Investment Management. Portfolio zahrnuje kancelářské budovy, nákupní centra a nákupní park v České republice, v Maďarsku a Rumunsku.

#####C&W přebírá správu portfolia nemovitosti ve střední Evropě

Zakázka je řízena z České republiky, správu jednotlivých objektů budou zajišťovat kanceláře C&W v příslušných zemích. V České republice společnost C&W převzala správu nákupního centra Olympia Plzeň včetně přilehlého nákupního parku. Služby zahrnují kompletní property management - správu nájemních vztahů, řízení služeb facility managementu, administrativní služby atd. - včetně vedení podvojného účetnictví a zajišťování marketingu. Tým povede Martin Šimek, associate partner společnosti.

#####OKIN FACILITY expanduje na polský trh

Český poskytovatel podpůrných služeb pro podniky OKIN FACILITY pokračuje v další expanzi. Jeho cílem je tentokrát trh v sousedním Polsku. V červenci tak společnost otevřela pobočku v Katovicích. OKIN FACILITY v Polsku poskytuje služby těžební společnosti Przedsiebiorstwo Górnicze „SILESIA“, která je součástí české skupiny Energetický a Průmyslový Holding.

„Naším cílem je do příštího roku získat několik dalších významných zákazníků, a zapsat se tak do mapy facility managementu v Polsku,“ uvedl v souvislosti s ambicemi OKIN FACILITY Tomáš Polák, manažer odboru Strategický obchod. „Pro PG Silesia nyní zajišťujeme především služby spojené s údržbou vnitřních a vnějších prostor areálu, jako např. zahradnické a úklidové práce, a dále pak poradenskou činnost. Výhledově plánujeme naše služby rozšířit,“ dodává Tomáš Polák.

Při otevírání polské pobočky vycházel OKIN FACILITY ze zkušeností získaných při expanzi na zahraniční trhy, která v posledních letech proběhla. „Pravdou je, že při zakládání této pobočky se setkáváme s trochu jinými požadavky místních zákazníků na nastavení služeb, což je ale dáno především místními zvyklostmi. Výrazná odlišnost, se kterou se na polském trhu setkáváme, jsou zdlouhavější procedury. Například při zápisu do obchodního rejstříku neexistují zákonné lhůty pro vyřízení žádosti, ale jsou pouze doporučené. V případě prodlení státního úřadu není prostor k urgencím a stížnostem. A nejedná se pouze o státní správu, na podobné obtíže narážíme třeba i v bankovní sféře,“ uzavírá Tomáš Polák.

#####TECHO je držitelem ekologického certifikátu EPD

TECHO, a. s., je první českou interiérovou společností, která vydala Environmentální prohlášení o produktu (EPD - Environmental Product Declaration). Prohlášení EPD patří do kategorie dobrovolných certifikačních systémů a vypovídá o environmentálním vlivu jednotlivých produktů během celého jejich životního cyklu od těžby surovin, dopravy, výroby až po recyklaci produktu. EPD je ověřeno Elektrotechnickým zkušebním ústavem v Praze a bylo uděleno 13 produktovým řadám TECHO.

Environmentální prohlášení o produktu je podle slov generálního ředitele TECHO Jiřího Kejvala dalším vstřícným krokem vůči ekologicky smýšlejícím spotřebitelům. „S potěšením mohu konstatovat, že počet těch, kdo vnímají ekologii jako významnou přidanou hodnotu produktu, se rok od roku zvyšuje. Díky EPD můžeme našim zákazníkům předat informace, podle kterých mohou výrobky na trhu srovnávat také podle jejich celkové ekologické stopy. Naším cílem je, aby spotřebitel vnímal kvalitu nábytku nejen skrze materiály nebo konstrukční řešení, ale také podle toho, do jaké míry zatěžuje jeho výroba životní prostředí,“ říká Kejval.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video