Aleš Flašar:Do extraligy se netlačím | E15.cz

Aleš Flašar:Do extraligy se netlačím

Jiří Podhájecký Orlová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová sezona, nový trenér. Platí to alespoň mezi hokejisty Orlové, které povede Aleš Flašar.

Hokejoví fanoušci ho znali jako tvrdého nekompromisního obránce Vítkovic a národního mužstva, který nešel daleko pro nějakou tu ránu pěstí. Aleš Flašar se před deseti lety dal na trenérskou dráhu a v nové sezoně povede hokejisty druholigové Orlové.

Kdy vás Orlová poprvé kontaktovala? Bylo to na konci sezony. To jsem ještě trénoval v Polsku v týmu Osvětimi. Vedení Orlové, v čele s panem Vítečkem, mi nabídlo podmínky, které se mi líbily, takže jsem neváhal.

V Polsku jste už působit nechtěl? Když jsem do Osvětimi přišel, převzal jsem mužstvo, které bylo na předposledním místě s velkou ztrátou. Nakonec se nám podařilo uhrát i play-off a celkově jsme skončili šestí. Takový úspěch nikdo nečekal. Udělali jsme nejlepší výsledek za posledních pět let. Vedení Osvětimi přišlo s tím, abych prodloužil smlouvu, ale vše skončilo na penězích. Kromě hokeje mám ještě svoji práci, a kdyby Osvětim nabídla jen trochu lepší podmínky, práci bych na chvíli odsunul na druhou kolej.

Co od vás očekává vedení Orlové? Tým v posledních letech patří k nejlepším ve druhé lize. O postupu zatím vedení nemluví, ale to neznamená, že se nebudeme rvát o špici tabulky. Za tu dobu, co trénuji, ovšem vím, že musíte mít i štěstí. Kolikrát můžete mít dobrý mančaft, ale když týmu nesedne sezona, neuděláte nic.
Jaký styl hokeje budete chtít praktikovat?
Především chci hrát na obranu a věřím, že se chytnou i brankáři. Což bude hodně důležité. Samozřejmě chci, aby kluci hráli i pro oko diváka a stříleli góly.

Býval jste hokejista, který uměl rozdávat rány. Budete nabádat své svěřence k podobné hře, kterou jste sám předváděl? Chci sázet hlavně na disciplínu. Fauly v útočném pásmu neuznávám a jsou podle mě naprosto zbytečné. Když ale budeme bránit pásmo, tvrdost budu vyžadovat. Pořádek před brankou si musíme udělat.

Smlouvu jste podepsal na jak dlouho? Podepsal jsem na jeden rok.

Láká vás někdy si jako trenér vyzkoušet nejvyšší soutěž? V Osvětimi jsem trénoval nejvyšší polskou ligu, ale samozřejmě to nemůžu srovnávat s českou extraligou. Před časem jsem dostal i nabídku ze Slovenska, kde mě kontaktoval Martin. Přišel ale o tři týdny později, byl jsem už domluvený s Prostějovem. A já od rozdělané práce neutíkám. Ale samozřejmě, že extraligu bych rád trénoval. Nikam se ale netlačím. Myslím, že v extralize jsou trenéři, kteří toho až zase tolik neumí, ale spíše mají známosti na správných místech.

Autor: Jiří Podhájecký Orlová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video