Amazon uvede svůj tablet na trh v listopadu | E15.cz

Amazon uvede svůj tablet na trh v listopadu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Amazon.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetová společnost Amazon.com má v plánu uvést na trh svůj napjatě očekávaný počítačový tablet v listopadu. Napsal to technologický blog TechCrunch. Při ceně 250 dolarů (zhruba 4300 korun) by se mohl produkt Amazonu stát silným a mnohem levnější konkurentem dominantních tabletů iPad od firmy Apple, jejichž nejlevnější verze stojí 499 dolarů.

Zařízení má úhlopříčku displeje 18 centimetrů, co je méně než u iPadu a zhruba stejně jako u tabletu PlayBook od kanadské firmy RIM. Sloužit by mělo hlavně pro přehrávání hudby a filmů z internetu. Podle TechCrunch, který měl údajně k dispozici testovací prototyp, na něm Amazon plánuje bezplatný přístup k internetovému stahování Amazon Prime, který nyní stojí 79 dolarů měsíčně.

Amazon agentuře Reuters tyto informace nekomentoval. Firma vstoupila na scénu malých počítačových zařízení již přístrojem Kindle, který ale funguje hlavně jako čtečka elektronických knih.

Na trhu tabletů vládne iPad, jehož se za čtvrtletí prodá sedm až devět milionů, což nyní znamená asi tři čtvrtiny trhu. Konkurenční produkty od jihokorejského Samsungu a americké Motoroly jeho pozici zatím příliš neohrozily. Hewlett Packard svůj projekt TouchPad nakonec vzdal a tento týden se tablet společnosti Sony setkal s nepříliš příznivými ohlasy.

Analytici si od tabletu od Amazonu hodně slibují, zejména pokud se splní příslib nízké ceny. Firma Forrester Research odhaduje, že jen ve čtvrtém čtvrtletí by se jej mohlo prodat pět milionů kusů. Nový tablet by se tak stal hlavním konkurentem iPadů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video