Anna Srbová už léta osamoceným předává dárky a naději | E15.cz

Anna Srbová už léta osamoceným předává dárky a naději

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vytrvalostní běh s mnoha překážkami připomíná program předvánočních dní legendy mezi charitními pracovnicemi, Anny Srbové.

„Teď už trochu lanařím na církevním gymnáziu kvůli tříkrálové sbírce. A taky musíme rozdat šest stovek dárků,“ nastiňuje Srbová nejbližší dny. Spolu s dalšími spolupracovníky navštíví v předvánočním čase sociální ubytovnu, dům s pečovatelskou službou, vozíčkáře, matky s dětmi nebo domov pro seniory. A dárky od neziskové organizace dostanou i lidé bez střechy nad hlavou. Na Štědrý den se pak vytrvalostní běh změní ve sprint.

„Před desátou hodinou ráno začínáme připravovat jídlo na biskupství pro potřebné. Nikdy nevíme, kolik lidí přijde, nakonec to ale nějak vyjde,“ říká pracovnice Městské charity. Pak se musí všechno poklidit a před pátou hodinou odpoledne už Anna Srbová musí zase být doma, aby rychle usmažila kapra a připravila bramborový salát, protože ho podle rodiny nikdo prý tak dobře neumí. Po modlitbě, večeři a předání dárků v nejužším rodinném kruhu se chystá ke službě u další osamělé paní, která vyžaduje stálou pomoc. Na půlnoční mši, i když je věřící, nepůjde.

„Druhý den už od půl osmé hraju na varhany,“ vysvětluje. Přestože Vánoce stráví v hektickém tempu, má je stále moc ráda. „Jsou neopakovatelné. Vždycky mi udělá radost, když mohu někomu věnovat trochu času, potěšit ho, a hlavně mu předat naději, že není osamocený a Bůh na něj myslí,“ dodává.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video