Apple má ve Švýcarsku problém s patenty, hodinky s jablkem už tam znají | E15.cz

Apple má ve Švýcarsku problém s patenty, hodinky s jablkem už tam znají

Tim Cook představuje hodinky Apple Watch
Tim Cook představuje hodinky Apple Watch
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Apple nebude moci zahájit prodej svých nových chytrých hodinek ve Švýcarsku nejméně do konce letošního roku. Důvodem je spor o právo na duševní vlastnictví.

Švýcarsko je domovem luxusních hodinek. Americký technologický gigant podle dokumentů švýcarského federálního úřadu práv na duševní vlastnictví zatím nemůže používat v zemi ani klasický obrázek jablka ani slovo apple (jablko) v souvislosti se svými hodinkami, protože od roku 1985 patří tento patent firmě William Longe, majiteli značky Leonard. Patentový spor by měl skončit 5. prosince letošního roku. Uvedla to švýcarská televizní stanice RTS na svých internetových stránkách.

Hodinky Apple Watch jsou prvním novým produktem firmy od doby, kdy se funkce generálního ředitele ujal Tim Cook. Prodej hodinek v prvních devíti zemích má být zahájen 24. dubna.

Švýcarská firma Swatch, největší světový výrobce hodinek, minulý měsíc představila svou odpověď na chytré hodinky Applu. Do svých hodinek plánuje dát levné programovatelné čipy, které umožní nositelům hodinek platit pouze pohybem zápěstí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video