Apple odmění hackery za tipy o bezpečnostních chybách svého softwaru | E15.cz

Apple odmění hackery za tipy o bezpečnostních chybách svého softwaru

Apple - ilustrační foto
Apple - ilustrační foto
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký technologický gigant Apple začne nabízet hackerům finanční odměny za informace o bezpečnostních slabinách jeho produktů. V případě nejzávažnějších bezpečnostních problémů může tato odměna činit až 200 tisíc dolarů (téměř pět milionů korun), uvedla firma.

Tento postup má Applu pomoci při řešení bezpečnostních nedostatků a zároveň odrazovat hackery od zneužívání odhalených slabin. Podobné odměny již delší dobu nabízejí například společnosti Google a Facebook, napsala agentura AP.

„Najít některé z nejvážnějších typů bezpečnostních slabin je čím dál obtížnější,“ uvedla firma Apple, která vyrábí například chytré telefony iPhone, tablety iPad či počítače Mac. Firmy Google, Facebook a Microsoft podle listu The Wall Street Journal v uplynulých několika letech vyplatily za informace o bezpečnostních nedostatcích miliony dolarů.

Vyplácení takovýchto odměn je zatím obvyklé zejména v technologickém sektoru, začíná se však objevovat také v automobilovém průmyslu, protože automobily jsou čím dál více závislé na softwaru ovládajícím klíčové systémy. Odměny nabízejí například největší americká automobilka General Motors či výrobce elektromobilů Tesla Motors, napsal The Wall Street Journal na svém internetovém serveru.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video