Apple prý pracuje na projektu vlastní televize | E15.cz

Apple prý pracuje na projektu vlastní televize

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Apple zřejmě pracuje na projektu své vlastní televize. Tvrdí to zdroje agentury Bloomberg, podle nichž firma kvůli tomu povolala předního vývojáře, který jí už před lety pomohl propojit přehrávač iPod s hudebním obchodem iTunes. Projekt je ale teprve v počáteční fázi a není žádná záruka, že bude i dokončen. Firma sama nechtěla informace anonymních zdrojů komentovat.

Projekt vývoje televize údajně vede Jeff Robbin, což je podle Bloombergu důkaz, že Apple bere snahu velmi vážně. Mimo jiné by to znamenalo, že vedle průniku na trh takzvaných chytrých telefonů a počítačových tabletů se Apple chystá proniknout i do zcela nového segmentu trhu.

Spoluzakladatel Applu Steve Jobs krátce před svou smrtí 5. října v rozhovoru se svým životopiscem Walterem Isaacsonem přiznal, že „konečně rozlousknul“, jak postavit integrovanou televizi s jednoduchým uživatelským rozhraním, která bude schopna bezdrátově synchronizovat obsah s ostatními produkty Applu.

„Bude to to nejjednodušší uživatelské rozhraní, jaké si jen umíte představit,“ říká Jobs v autobiografické publikaci s názvem „Steve Jobs“, která vyšla tento týden. Pokud Applu záměr vyjde, má šanci proniknout do obývacích pokojů běžných spotřebitelů, kde může pokračovat v propojování komunikace a zábavy.

Odhad insidera: Televizi by mohl Apple spustit na přelomu let 2012 a 2013

Mluvčí Applu Trudy Mullerová se k informacím zdrojů nechtěla vyjadřovat. Kromě zmínky, která se objevila v Jobsově životopise, Apple zatím nikdy nenaznačil, že by na projektu vlastní televize pracoval. V této oblasti už si firma sice zahrávala s projektem Apple TV, podle Jobse to ale byla spíš jen zábava, než vážně míněný projekt. Byl by to malý přístroj za 99 dolarů (asi 1800 korun), který by dal uživatelům přístup ke stránkám obchodu iTunes, ke službě společnosti Netflix a k webu YouTube. To se ale teď může změnit. Analytik finanční společnosti Piper Jaffray Gene Munster tvrdí, že Apple na prototypu vlastní televize už pracuje a někdy na přelomu let 2012 a 2013 by mohl s novým produktem vyrukovat. Časový odhad analytik opírá o jednání, která absolvoval se svými kontakty mezi dodavateli Applu v Asii a dalšími informátory.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video