Areál zkrachovalého Jatpeku ani přes nižší cenu nenašel kupce | e15.cz

Areál zkrachovalého Jatpeku ani přes nižší cenu nenašel kupce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Areál zkrachovalé společnosti Jatpek v Lesné na Znojemsku ani napotřetí nenašel kupce. Stalo se tak přesto, že vyvolávací cena byla opět snížena, tentokrát na 1,6 milionu korun. Nikdo ale nesložil dražební jistinu a na dražbu se nedostavil žádný zájemce.

Znalec ocenil celý areál s movitým i nemovitým majetkem na 7,8 milionu korun. Poprvé se areál dražil v květnu za téměř šest milionů korun. Další kolo dražby se uskutečnilo v září, kdy byla cena nejnižšího podání stanovena na 3,5 milionu korun. Nějací zájemci o koupi se sice v září objevili, ale po porovnání nejnižší ceny a toho, co je v areálu k dispozici, nakonec od záměru ustoupili, podotkl Jaroslav Hradil z dražební společnosti Prokonzulta, která dražbu pořádala. „Cena 1,6 milionu korun je z našeho pohledu již adekvátní. Zájemci se i nyní vyskytli, ale protože se nikdo nedostavil, nakonec asi přehodnotili svůj původní názor,“ uvedl Hradil s tím, že potenciální kupci tak patrně spekulují s dalším snížením ceny areálu. To je ale věcí věřitelů a konkurzního správce Jatpeku Miroslava Sládka, který je navrhovatelem dražby, zda budou ochotni cenu opět snížit.

Podle Sládka se lze nyní jen dohadovat, co bude dál, protože to byla přece jen už třetí neúspěšná dražba. „Pokud jde o nejnižší podání, dosáhli jsme poměrně nízké hranice. V případě zájmu by se kupec asi našel,“ řekl Sládek. Konkurzní správce proto po Novém roce svolá věřitelský výbor. V úvahu přichází několik variant. Možná zkusí další, už čtvrtou dražbu. O případné výši nejnižší nabídky, zda se opět sníží nebo zůstane stejná, je ale nyní podle něj zatím předčasné spekulovat. Případně budou věřitelé hledat kupce jinak, například výběrovým řízením nebo budou shánět někoho, kdo by areál koupil přímo.

Společnost Jatpek patřila ještě před několika lety k předním dodavatelům masných výrobků na Znojemsku. Specializovala se na výrobu salámů, klobás, gulášových a dršťkových polévek. V konkurzu je od května 2008 kvůli neschopnosti splácet své dluhy. Mezi věřiteli je například firma Steinhauser Brno nebo Jatka Borotice. Areál jatek byl postaven v letech 1990 až 1991 na části půdorysu původního státního statku postaveného v 60. až 70. letech minulého století. V roce 1996 činila kapacita porážky jatečných zvířat 50 kusů vepřů a šest kusů skotu za den.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video