Auta pro rok 2022: Ferrari představí své první SUV, Musk vypustí do světa Cybertruck | e15.cz

Auta pro rok 2022: Ferrari představí své první SUV, Musk vypustí do světa Cybertruck

David Bureš - Auto.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ostré kombi od BMW M, první SUV Ferrari, Mazda s dnes netradičním pohonem nebo pick-up od Tesly, i to jsou nová auta, na která se v roce 2022 těšit.

Rok 2022 je tady. V automobilovém prostředí podle všeho opět nebude jednoduchý, krize s nedostatkem výrobních komponentů setrvává, což nadále bude ovlivňovat odbyt aut. I pro nadcházejících 12 měsíců je však v plánu množství zajímavých automobilových novinek. Vybrali jsme 10 z nich, které jsou podle našeho názoru ty nejdůležitější.

BMW M3 Touring

Divize BMW M letos slaví 50 let své existence, což přinese velkolepé oslavy. Přijde jak teprve druhé auto vyhrazené této divizi, velké SUV BMW XM s plug-in hybridním pohonem, které již předestřel stejnojmenný koncept, typičtí fanoušci ale spíše napjatě očekávají druhou zásadní novinku, BMW M3 Touring. Půjde o první sériové M3 s karoserií kombi v historii, které podle všeho použije třílitrový šestiválec o objemu tří litrů naladěný na 375 kW, kombinovaný s osmistupňovým automatem a pohonem všech kol.

Škoda Enyaq Coupe iV

Video se připravuje ...

Ferrari Purosangue

Ferrari se dlouho kategorii SUV vyhýbalo, její velký obchodní potenciál ale už nemůže přehlížet. První SUV z Maranella má dorazit právě v roce 2022, a to v roce oslav 75 let od založení maranellské automobilky. I přes blížící se premiéru a několikeré zachycení prototypů toho o této novince pořád víme jen málo. Říká se jí Purosangue („čistá krev“) a v nabídce nahradí gran turismo GTC4Lusso. Po jeho vzoru Ferrari Purosangue nabídne pohon všech kol, jestli ale bude mít pod kapotou dvanáctiválec, osmiválec, nebo snad šestiválec zatím stále není jasné.

Podívejte se na první záběry nového SUV od Ferrari

Honda Civic

Nejnovější Honda Civic jedenácté generace se už loni začala prodávat třeba na severoamerickém trhu, do Evropy ale zamíří až v průběhu roku 2022. Design vsadí na vcelku konzervativní řešení, z pohonných jednotek se mluví výhradně o hybridu, a to v rámci elektrifikace evropské nabídky Hondy. Navíc už se nový Civic nebude vyrábět v Evropě, po uzavření britské továrny Swindon se auto bude k nám dovážet z Japonska.

Tesla Cybertruck

Elektrický pick-up Tesla Cybertruck se světu poprvé představil už v roce 2019, kdy podle tehdejších prohlášení měl dorazit v průběhu roku 2021. Jenže jak už to tak u Tesly bývá, tyto sliby naplněny nebyly a Cybertruck k zákazníkům dorazí až v roce 2022. Pokud se plány opět nezmění… Tesla přitom už nebude průkopníkem, mezitím na americký trh dorazily jiné pick-upy s elektrickým pohonem, Rivian R1T a GMC Hummer EV, a další se chystají do prodeje.

Celý žebříček najdete zde >>>

Autor: David Bureš - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video