Avast koupil předního českého vývojáře mobilních aplikací Inmite | E15.cz

Avast koupil předního českého vývojáře mobilních aplikací Inmite

Avast
Avast
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká antivirová firma Avast koupila předního tuzemského vývojáře mobilních aplikací Inmite a rozrostla se tak o čtyři desítky lidí. Cenu transakce společnosti nezveřejnily. Inmite se stane součástí mobilní divize Avastu, kterou vede nedávno jmenovaný Jude McColgan.

Firma vytvořila množství aplikací pro významné automobilové výrobce, mobilní operátory i banky z Česka a Slovenska. Mimo jiné vyvinula první prototyp bankovní aplikace pro Google Glass. Od roku 2008 vytvořili vývojáři v Inmite přes 150 aplikací. Tržby firmy loni stouply o třetinu na 35,5 milionu korun.

„S Inmitem získáváme skvěle sehraný tým výborných mobilních vývojářů. Tato akvizice nám pomůže s urychlením růstu v mobilní oblasti a rozšířením kapacit napříč mobilními platformami,“ uvedl generální ředitel Avastu Vincent Steckler.

Kyber zločinci podle něj stale častěji cílí na chytré telefony a tablety a uživatelé poptávají bezpečnostní řešení, která je ochrání před útoky na veřejných Wi-Fi sítích, phishingovými útoky nebo před ztrátou či krádeží identity.

Avast dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení. Celkově chrání přes 200 milionů uživatelů. Společnost působí v oboru počítačové bezpečnosti 25 let a její portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.