Avast zvažuje vstup na burzu, zároveň chystá akvizice | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Avast zvažuje vstup na burzu, zároveň chystá akvizice

Avast zvažuje vstup na burzu, zároveň chystá akvizice
Avast
• 
ZDROJ: čtk
Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Český výrobce antivirového softwaru Avast zvažuje vstup na evropskou nebo americkou burzu. Softwarová firma prý zároveň letos hledá jednu až dvě potenciální akvizice. V dnešním rozhovoru pro list The Wall Street Journal to prohlásil šéf společnosti Vincent Steckler.

„Jednou z možností je veřejná nabídka úpisu akcií (IPO), a to v Evropě nebo v zámoří, naše možnosti jsou otevřené. Zatímco byznys některých konkurentů slábne, Avast roste,“ sebevědomě uvádí Steckler s tím, že firma má globálně více jak 230 miliónů aktivních uživatelů, kteří se rekrutují z Evropy i obou Amerik.

Avast má v současnosti kolem 600 zaměstnanců, záměrem firmy je dále nabírat. „Cílem pro letošek je něco málo přes 700 zaměstnanců,“ uvedl Steckler pro deník s tím, že aktuálně firma nabírá zaměstnance pro kancelář v čínském Šenčenu.

Avast dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení. Nejvíce aktivních zákazníků má v Brazílii, Rusku a Francii. V Česku má na trhu antivirových programů podíl 51 procent.

Kanceláře po celém světě

Společnost působí v oboru počítačové bezpečnosti 25 let a její portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy. V současnosti má 13 kanceláří v Praze, Brně a dále v Německu, Číně, Jižní Koreji, Taiwanu a v USA. Podíl 47 procent v Avastu drží CVC Capital Partners, 43 procent zakladatelé.

Zbylých deset procent drží management a zaměstnanci. Loňským tržbám Avastu pomohla vysoká míra softwarových útoků na americké firmy, Avast utržil 217 miliónů dolarů, tedy o 51 procent více než v roce 2013, čistý zisk pak dosáhl bezmála 152 miliónů dolarů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!