Babí léto se v Bohnicích rozloučí | E15.cz

Babí léto se v Bohnicích rozloučí

Bohnická léčebna slaví sté výročí, festival Babí léto, který se tam koná, dvacáté. A zároveň poslední.

Týdny pro duševní zdraví v bohnické psychiatrické léčebně letos naposledy doplní multižánrový festival Babí léto. Pořadatelé na další ročníky nemají peníze.

Rozlučka s festivalem bude 12. září podle organizátorů velkolepá. Sdružení Unijazz, které ho pořádá od roku 1990, pojalo letošní ročník jako vzpomínkový. „Každá z kapel, hudebníků nebo souborů bude zastupovat ročník, ve kterém vystupovali,“ říká koordinátorka festivalu Adéla Kebrdlová s tím, že na festivalu bude i výstava mapující jeho dějiny.

Na třech hudebních scénách vystoupí například kapely Zuby nehty, Rudovous, Hm…, Už jsme doma, Jiří Schmitzer a Jiří Dědeček.

Festival představí i divadelní soubory. Bude to třeba Bohnická company, Buchty a loutky a slovenské divadlo Bez domova. Diváci uvidí i jednu premiéru, a to inscenaci Bufet Bondy souboru Ježek a Čížek.

V Bohnicích nebudou chybět ani doprovodné akce, které se tradičně zaměřují hlavně na propagaci neziskových organizací. „Chceme až do konce zachovat myšlenku boření bariér mezi zdravými a postiženými,“ říká Kebrdlová.

Pro návštěvníky jsou připravené šachové turnaje, výtvarné a chráněné dílny a živé knihovny. Zájemci si mohou „půjčit“ třeba vozíčkáře či nevidomého, kteří vyprávějí o tom, jak každodenně bojují proti předsudkům. „Je to úžasná věc, člověk se od nich dozví spoustu zajímavého,“ říká Milan Hora z Čimic.

Základní vstupné je osmdesát, zlevněné padesát korun. Zdravotně postižení mají vstup zdarma.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!