Babiš jako z Červeného Hrádku, Fantomas Prymula. Vládní vystoupení (opět) podněcují satiru | E15.cz

Babiš jako z Červeného Hrádku, Fantomas Prymula. Vládní vystoupení (opět) podněcují satiru

vaj

Vláda premiéra Andreje Babiše výrazně zpřísnila protikoronavirová opatření. Své kroky nyní obhajuje hlavně na televizních obrazovkách. Po pondělní vládní tiskové konferenci, které dominoval Babiš, přišel se svým projevem ministr zdravotnictví Roman Prymula. Obě vystoupení vyvolala řadu reakcí. Mimo jiné i v podobě ironických koláží a průpovídek kolujících sociálními sítěmi, jak je pro české uživatele internetu typické. Prohlédněte si tuto tvorbu ve fotogalerii.

Část kolážistů se snaží Babišovo pondělní odpovídání na otázky novinářů přirovnat k legendárnímu projevu někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše proneseném na Červeném Hrádku. Někteří lidé se pak nebaví ničím jiným, než doslovným přepisem Babišových slov.

Zaujal ale i Prymulův o jeden den odložený televizní výstup. Nejen v porovnání s Babišovým verbálním projevem výrazně uhlazenější formou, ale i zástupem ředitelů fakultních nemocnic za ministrovými zády. Tím však apely k národu ze strany ústavních činitelů nekončí. V pátek večer budou moci televizní diváci sledovat poselství prezidenta Miloše Zemana.

Prohlédněte si fotogalerii:

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!