Nestrašte se virem, vyzval Babiš Čechy. Ti se baví černým humorem | e15.cz

OBRAZEM: Nestrašte se virem, vyzval Babiš Čechy. Ti se baví černým humorem na účet vlády

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Počty nově nakažených koronavirem v Česku dál překonávají rekordy. I přesto premiér Andrej Babiš (ANO) na včerejším setkání středočeských starostů v Praze vyzval, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Část z nich jej poslechla. V reakci na opětovné rozbujení epidemie, jemuž měla zabránit chytrá karanténa, se po internetu šíří humorné koláže a videa, která obracejí nelichotivou situaci v černý humor. Činí se zejména grafik Tomáš Břínek alias TMBK v rámci své spolupráce s magazínem Reflex.

„Ze všech míst je kritika, jak jsme dělali všechno špatně. Všichni už zapomněli, jak jsme nosili povinně roušky venku,“ připomněl Babiš první vlnu pandemie, kdy se pokládalo za samozřejmé chránit si nos a ústa.

Dnes je podle něj situace spíše opačná a lidé si na něj ukazují, když jde nakupovat s respirátorem. Podle Babiše se Česko stalo obětí svého úspěchu z první vlny, protože se dostalo mezi země, které se brzo otevřely.

Prohlédněte si koláže, které kolují internetem:

Internetoví kolážisté si nyní ale všímají mimo jiné toho, jak další a další státy Evropské unie zavírají českým cestovatelům hranice. Jejich pozornosti neušla ani informace, že by hlavní hygienička Jarmila Rážová měla mít k dispozici služební auto s modrým majáčkem.

Uživatelé sociálních sítí také výsměšně citují slova premiéra Babiše o tom, že je Česko „nejlepší v covidu“ („best in covid“), která premiér pronesl koncem srpna na Bledském strategickém fóru. Poslechnout si je můžete níže:

A nakonec došlo i na Hitlera. Tedy na parodické otitulkování ze známé scény z filmu Pád Třetí říše. Výjev glosuje stav projektu chytré karantény:

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video