Bazény: podraží jen lehátka | e15.cz

Bazény: podraží jen lehátka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dobrá zpráva: na koupalištích v Polabí se vstupné oproti loňsku nezmění.

Provozovatelé venkovních bazénů v Kutné Hoře a jezera v Poděbradech letos nezvednou ceny vstupného. Zároveň však pro návštěvníky nechystají výraznější novinky.

„Nezdražujeme. Ale abychom udrželi ceny na loňské úrovni, zásadnější inovace nemáme,” řekl vedoucí plaveckého stadionu v Kutné Hoře Zdeněk Hadrovský. Zdejší plovárna jen zvýší půjčovné za lehátka z dvaceti na třicet korun.

V Kolíně zvládli během minulé sezony dokončit venkovní občerstvení a během léta chystají dostavbu venkovního sociálního zařízení. „Alespoň lidé nebudou muset na záchod až do šaten krytého bazénu,“ řekl Vilém Gruml, šéf Správy městských hřišť a sportovišť, jež Vodní svět provozuje.

U jezera v Poděbradech dobudovali před sezonou kemp pro stany a karavany. „První srpnový víkend pořádáme folk a country festival Poděbradský klobouk,“ uvedl provozovatel koupaliště Karel Liska.

Se startem letní sezony zatím v Poděbradech, Kolíně i v Kutné Hoře nespěchají. Jezero sice oficiálně otevřelo letní provoz už 8. května, na koupáníchtivé návštěvníky však zatím čeká.
Letní bazén kolínského Vodního světa měl zahájit sezonu 1. června. „Ale nespíš otevřeme až o týden později,“ řekl Gruml.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video