Běsnění v rytmu hip hopu | E15.cz

Běsnění v rytmu hip hopu

Patnáct tisíc lidí z celé Evropy obsadilo hradecké letiště. Ve dnech 19.–21. srpna se tam konal největší taneční festival ve střední Evropě Hip Hop Kemp. Sedmička byla přitom.

Pro některé z návštěvníků festivalového městečka je Hip Hop Kemp vrcholem prázdnin.
„Když jsem dnes na kemp přijel a viděl všechny ty lidi a zase ucítil přátelskou atmosféru, uvědomil jsem si, že neznám lepší místo na letní festival,“ řekl Jacek Brodzinski z polské Poznaně.
Právě z Polska přijelo na Hip Hop Kemp několik tisíc příznivců hudebního stylu s afroamerickými kořeny. Kromě nich a Čechů tvořili značnou část návštěvníků také Němci a Slováci. Dlouhou cestu však do Hradce vážil také například Singapurec či dva Peruánci.
„Znovu každý rok mě nepřestává udivovat, jak pestrá skladba hiphopových fanoušků sem dorazí,“ řekl pořadatel akce Martin Boltík.
Kromě přátelské atmosféry láká každoročně mladé lidi do Hradce především kvalitní obsazení koncertů. Do půlnoci, kdy zpravidla vystupovaly hlavní hvězdy programu, měli mladí lidé na festivalu spoustu času. „Jakmile se ráno probudím, začnu pít pivo. Přes den s kamarády grilujeme a pozorujeme holky,“ řekl Roman Stehlík z Děčína.

Krádeže jsou stinnou stránkou festivalu

Pořadatelé měli i letos problémy s výtržníky a zloději, kteří řádili hlavně ve stanovém městečku.
„Přišla jsem z koncertu ke stanu a moje taška byla pryč. Měla jsem v ní oblečení a osobní věci za několik tisíc korun. A taky kontaktní čočky. Ještě mám na karimatce otisky jejich bot. Nechali mi jen spacák. Budu se muset vydat pro nové oblečení domů do Prahy,“ řekla Petra Rybářová.
Příznivci hip hopu však navenek působili, že si festival užili i přes kdejaké komplikace.
„Lidé tady tvoří jednu velkou rodinu. Je tu naprostá pohoda. Čech nabídne slivovici Němci, ten mu na oplátku nabídne maso ze svého grilu. I když to mám z Anglie do Česka hodně daleko a letenka je drahá, stojí mi to za to. A jinak tomu nebude ani příští rok, kdy Hip Hop Kemp oslaví desáté výročí,“ dodává Angličan David Potts

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.