Bibliobox? Konec pokutám | E15.cz

Bibliobox? Konec pokutám

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Speciální schránka umožňuje vracet publikace kdykoliv.

Od čtvrtka 7. října stojí před boleslavskou knihovnou zvláštní box. Vypadá jako schránka a vidět je ze všech stran. Uleví čtenářům, kteří nestíhají otevírací dobu knihovny.
„Dnešní doba je uspěchaná, spousta lidí pracuje do šesti, do osmi hodin večer, už se k nám nedostanou a dostávají upomínky kvůli nevráceným knihám. Abychom jim vyšli vstříc, rozhodli jsme se koupit bibliobox,“ vysvětlila ředitelka Městské knihovny Mladá Boleslav Věra Kovaříková (na snímku).
Na druhou variantu – prodloužit pracovní dobu, nemá peníze ani dostatek zaměstnanců. Snazší bylo ušetřit 178 tisíc na bibliobox.
Ve středních Čechách bibliobox využívají v Kutné Hoře. Poprvé se objevil před třemi lety v Karlových Varech.

Čtenáři se na box těší

Schránka má dvoje dvířka, díky nimž se do ní dají vkládat jen knihy. Odolá vlhkosti a má měkké dno. Knihovnice je ráno vybere a zaeviduje.
„Určitě budu službu využívat. Nepracuji sice daleko, ale párkrát jsem už před zavíračkou nestačila doběhnout,“ reagovala jedna z boleslavských čtenářek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.