Boxer Konečný získal pás světového šampiona | E15.cz

Boxer Konečný získal pás světového šampiona

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Profesionální boxer Lukáš Konečný se po čtyřech letech dočkal satisfakce a mohl převzít pás pro světového šampiona organizace WBO. V roce 2008 kontroverzně prohrál v Drážďanech se Sergejem Dzinzirukem, ve čtvrtek už odešel v podobném zápase z ringu jako vítěz. V Brně splnil roli favorita a porazil Francouze Salima Larbiho v sedmém kole k.o. Sice se stal "pouze" prozatímním šampionem, ale na jeho radosti to nic neměnilo.

„Jsem pyšný, že se mi to podařilo a je to příjemné. Co si budeme namlouvat, spousta pitomečků mi to nepřeje, tak ať jsou naštvaní,“ řekl Konečný po očekávané výhře nad Larbim. „Odboxoval jsem i těžší zápasy a po pravdě řečeno jsem čekal, že vyhraju. Byl jsem favorit, jsem papírově lepší a naštěstí se to potvrdilo,“ oddechl si spokojený třiatřicetiletý šampion.

Konečný boxoval o světový titul podruhé v kariéře. Před čtyřmi lety prohrál s Dzinzirukem a podle mnohých odborníků nespravedlivě. Na další šanci vystoupit na vrchol pak musel dlouho čekat a doufat, že vůbec přijde.

„Doufal jsem, ale taky jsem věděl, že to už nemusí vyjít. Díky manažerovi a trenérovi jsem se toho dočkal. Byl jsem ale spokojený i s titulem mistra Evropy. Tohle je třešinka na dortu,“ uvedl Konečný. Přiznal, že by se mnohem radši utkal o titul WBO s Dzinzirukem. „A dal bych mu to sežrat,“ prohlásil dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa.

Člen německé stáje SES se stal historicky prvním českým profesionálním mistrem světa. Vilda Jakš, Rudolf Kraj ani on na první pokus klíčový zápas vyhrát nedokázali. Na radosti Konečného nic neměnila ani skutečnost, že se stal „pouze“ prozatímním šampionem. „Na to kašlu. Já se cítím jako mistr světa,“ pousmál se. Největší výhra v kariéře mu navíc život moc nezmění. „I kdybych měl dva tři tituly, furt je co dál. Chci boxovat a myslím si, že mám pořád, co ukázat,“ řekl Konečný.

Jeho dalším soupeřem by se měl stát Rus Zaurbek Bajsangurov, s nímž se měl původně utkat a který je oficiálním držitelem pásu šampiona. Kvůli zranění ruského boxera byl duel plánovaný na 10. března zrušen. Teď by k jejich souboji podle pravidel WBO mělo dojít do 90 dnů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.