Brankář Jaroslav Tesař byl jako zeď | E15.cz

Brankář Jaroslav Tesař byl jako zeď

Pavel Loněk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalové Kladno prohrálo v Jablonci 0:1 . „Bylo to nejhorší utkání, které jsme na jaře odehráli,“ nehledal výmluvy kouč Martin Hřídel.

Oporou jablonecké obrany je stoper a Kladeňák Pavel Drsek. Nastoupil proti svým loňským spoluhráčům. „Jablonec byl fotbalovější. Vytvořili jsme si tlak a Kladno nestíhalo vyrážet do nebezpečných protiútoků. Tesař se činil, chytil řadu šancí, i když ho naši hráči mnohdy nastřelili. Ale i to je umění brankáře, stát tam, kde má,“ chválil Drsek.
Drsek ale Kladno, které podle něj těží z dobře organizované obrany, k sestupu neodsoudil. „V lize jsou týmy, které na tom jsou fotbalově hůř. Například obě Bohemky. Kladno by ale mělo hrát odvážněji, proti Spartě to ve druhém poločase hráči dokázali. Důležité budou domácí zápasy s Budějovicemi a Slováckem, tam půjde o šest bodů,“ dodal Drsek.

„Nebyli jsme nebezpeční“

Kladenský trenér Martin Hřídel před sezonou prohlásil: „Ze čtyř jarních zápasů potřebujeme získat alespoň tři body. Jinak jsme v jeteli!“ SK už tři body má. „Důležitější je, že si udržujeme kontakt se Slováckem a Budějovicemi. Ten odstup není nijak drastický,“ uvedl Hřídel.
V Jablonci jeho tým prohrál o gól, ale mohlo to být daleko horší. „V ofenzivě jsme byli málo nebezpeční, do zakončení jsme se nedostávali. Dokladem naší neškodnosti byly individuální výkony. Spokojen jsem byl se stoperskou dvojicí Gross – Beneš a defenzivním štítem Strnadem. Absolutorium si zaslouží Jarda Tesař! Ale to je asi tak všechno,“ řekl s povzdechem Martin Hřídel.

Na Strahově už jako doma

V sobotu hraje Kladno s Plzní. Na strahovský azyl, vynucený absencí vlastního vyhřívaného trávníku, si už začíná zvykat. „Proti Bohemce i Spartě jsme vlastně hráli v cizím prostředí. Teď věřím, že divácká kulisa bude alespoň neutrální. Plzeň je ve formě, režisér hry Pavel Horváth přihrává na většinu gólů, v útoku má Plzeň velkou sílu, ale my potřebujeme bodovat. Krátkodobý cíl jsou tři body ve třech zápasech,“ dodal Hřídel.

Autor: Pavel Loněk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video