Bývalý kouč Hlučína odpočívá | E15.cz

Bývalý kouč Hlučína odpočívá

Jiří Podhájecký Ostrava

Trenér Petr Samec dostal nabídku ze zahraničí a mrzí ho, jak se k němu v minulosti zachoval Baník Ostrava.

Před nedávnem přivedl trenér Petr Samec fotbalisty Hlučína do druhé ligy.Chvíli na to, se už ale musel s mužstvem loučit, protože mu vedení klubu neprodloužilo smlouvu. „Já to neberu nikterak tragicky. Takový je život trenéra,“ uvedl Samec, který konec v Hlučíně už trochu cítil po skončení soutěže. „Nikdo se mnou nemluvil a já tušil, že není zřejmě o moje služby zájem. Možná to bylo i tím, že jsem v klubu působil osm let. Nejdříve jako hráč a potom jako trenér,“pravil autor devětačtyřiceti ligových gólů. „Konec v Hlučíně neberu jako největší zklamání mé dosavadní kariéry. Za to beru, jak se se mnou kdysi rozloučil Baník Ostrava, když jsem tam hrával. Nebyl to tehdy vhodný způsob mého odchodu,“ vzpomínal Samec.

Samec možná odejde do zahraničí

Oblíbený trenér hlučínských fandů chodí nyní na fotbaly a dělá i jiné věci, na které neměl při trenérském vytížení čas. „Hlavně se věnuji rodině a snažím se různě vzdělávat. Zjistil jsem, že bych klidně vydržel bez fotbalu třeba i čtyři, pět měsíců,“ řekl sympatický kouč. Jestli se mu povede tak dlouho odpočívat je ale ve hvězdách, poněvadž před několika týdny obdržel nabídku na trénování v zahraničí. „Je to pravda. Jednám s jedním nejmenováným klubem. Nyní se vyskytla drobná komplikace, tak to řešíme,“ přiznal Samec. Ovšem s kterým klubem jedná, neprozradil. „Není to klub, který hraje nejvyšší soutěž, ale je to daleko,“ řekl tajemně.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.