Central Group zařadí do nabídky dalších 940 bytů a domů | e15.cz

Central Group zařadí do nabídky dalších 940 bytů a domů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost CENTRAL GROUP loni dosáhla nejvyšších prodejů od rekordního předkrizového roku 2007. Celkem prodala 1216 nových bytů, domů a parcel a meziročně zvýšila prodeje téměř o 30 procent. V letošním roce plánuje CENTRAL GROUP do prodeje zařadit dalších 940 nových bytů a rodinných domů v sedmi lokalitách v Praze a okolí. Veškerou výstavbu i akvizice nových pozemků přitom financuje výhradně ze svých vlastních zdrojů, bez potřeby bankovních úvěrů.

Novinkou budou nové byty v Praze 10 – Horních Měcholupech (304 bytů v 1. etapě) a Praze 4 – Kamýku (178 bytů v 1. etapě). Do prodeje budou také zařazeny další etapy bytů v Letňanech (247 bytů), Zličíně (115 bytů) a Pitkovicích (58 bytů). Co se týká rodinných domů, úplnou novinkou v nabídce CENTRAL GROUP budou velmi moderně řešené domy v Praze 10 – Pitkovicích (29 domů v 1. etapě). Do prodeje firma také zařadí další malou etapu rodinných domů v Brandýse u Prahy (devět domů).

Přestože ekonomická situace České republiky ani celé Evropy není právě v té nejlepší kondici, je společnost CENTRAL GROUP ohledně zájmu o její byty a rodinné domy velmi optimistická. Pro tento optimismus má tři důvody – nízké úroky hypoték, další očekávané zvýšení DPH a zejména velmi příznivé ceny svých bytů, domů a parcel. Ceny, které jsou nyní na svém dně, jsou dány snížením marže na minimum a také výrazně nižšími cenami stavebních prací od dodavatelů. Ceny stavebních dodávek u nově zahajovaných staveb se oproti předkrizovému období průměrně snížily o 20 až 30 %.

„Další cenové zvýhodnění jsme schopni s dodavateli v některých našich lokalitách dohodnout také díky urychlení splatnosti za provedené stavební práce z našich volných kapitálových zdrojů. A tuto cenovou výhodu pak můžeme přenést na klienty,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. „Velký objem výstavby nám umožňuje účtovat jen minimální marže a získat velké množstevní slevy. Díky nízkým cenám prodáme výrazně více než ostatní developeři. A věřím, že již brzy dosáhneme 40% podílu na trhu,“ dodává Kunovský.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery