Cenu benzinu neřeším. Jezdím na plyn | e15.cz

Cenu benzinu neřeším. Jezdím na plyn

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po karvinských silnicích jezdí stále více aut na plyn. Lidé tak reagují na vysoké ceny benzinu.

Ceny benzinu stále stoupají vzhůru a blíží se čtyřiatřiceti korunám. A řidiči přemýšlejí, jak ušetřit.

Jednou z možností je přestavba auta na plyn. Ten je skoro o polovinu levnější než benzin. Litr vyjde řidiče asi na osmnáct korun. A to je důvod, proč letos na jaře firmám, které auta předělávají, rapidně přibylo zákazníků. „Plynové nádrže si lidé nepřidávají jen do favoritů nebo starších aut, ale dělali jsme třeba i porsche. Dnes už ani zdaleka neplatí, že by pohon plynem autu ubral na výkonu. Jediný rozdíl je v tom, že spotřeba plynu na sto kilometrů je asi o litr větší, ale stále je to polovina toho, co stojí benzin,“ informuje technik autoservisu z Karviné-Dolů Pavel Jung. V průměru platí lidé za přestavbu kolem pětadvaceti až třiceti tisíc korun.
Jung odmítá i obavy lidí, že by byl plyn nebezpečný. „To jsou jen neopodstatněné fámy. Nádoby na plyn mají posílený plášť a jsou odolnější než ty benzinové. Problém by mohl nastat jen tehdy, když vám ho do auta namontuje někdo načerno, kdo to ani pořádně neumí,“ doplňuje Jung.
O obrovském zájmu Karviňanů svědčí i to, že jediné dva servisy v Karviné, které plyn do aut montují, mají objednávky až do května. „Auto jsem si nechal předělat už dávno a jsem spokojený. Sice jsem musel investovat, ale rychle se to vrátí,“ říká Jakub Novotný.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery