Česká spořitelna otevřela salonek ERSTE Premier na Letišti Praha

Česká spořitelna (ČS) ve spolupráci s Letištěm Praha otevřela nový komfortní salonek ERSTE Premier Lounge, který ročně využije více než sto tisíc cestujících. Nový salonek v odletové hale Terminálu 2 se díky svému designu a nabídce služeb zařadil mezi TOP letištní salonky v Evropě. Informovala o tom ČS.

„Naším záměrem bylo nabídnout návštěvníkům při čekání na odlet stejně vysokou úroveň komfortu, jakou nabízíme nejnáročnější klientele ve svých ERSTE Premier centrech. Země Schengenského prostoru jsou nejčastější odletovou destinací většiny našich ERSTE Premier klientů a je tedy logické, že jsme se rozhodli vybudovat pro ně vysoce komfortní zázemí právě zde,“ říká generální ředitel ČS Pavel Kysilka. „Pobyt v salonku cestujícím zajistí soukromí a pohodlí před odletem. Naši hosté vítají, že si mohou v klidu přečíst noviny nebo si vyřídit díky kvalitnímu wifi připojení své pracovní či soukromé záležitosti. Pracovníci salonku vždy pro ně získají potřebné informace o jejich letu,“ dodává ředitel Letiště Praha Jiří Pos.

Design salonku ERSTE Premier Lounge plynule navazuje na koncept interiéru exkluzivních Premier center ČS určených pro bonitní klientelu. Prostor je rozdělen na centrální část vstupu s recepcí, na kterou navazuje kavárenská zóna určená ke krátkému občerstvení či vyřízení pracovních záležitostí a relaxační zóna zaměřená na uvolnění a odpočinek při delším čekání na let. V relaxační zóně je situován dětský koutek.

ERSTE Premier Lounge má asi 210 míst k sezení včetně salonku Premier Private Lounge, který poskytuje naprosté soukromí v nejvyšším komfortu. Hosté salonku mají k dispozici denní tisk, možnost sledování TV, SAT a díky rychlému wifi připojení si mohou pohodlně vyřídit emaily. Salonek má i speciální pracovní zónu, kde lze v klidu a soukromí využít osobní počítače s připojením k internetu, síťové zásuvky pro notebooky nebo laserové tiskárny. Součástí salonku je také sprcha a další zázemí pro osobní hygienu. Pracovníci salonku hosty také informují o stavu jejich letu. K dispozici je samoobslužný bar s neomezeným občerstvením zdarma, kde hosté naleznou pestrou nabídku teplých a studených nápojů, snacky a lehké občerstvení. ERSTE Premier Lounge je přístupný držitelům platební karty ERSTE Premier, dárkového certifikátu ERSTE Premier Lounge Voucher, majitelům vybraných prémiových karet a široké veřejnosti, která si vstup může zakoupit přímo na recepci salonku. Klienti ERSTE Premier mají navíc v rámci své návštěvy ERSTE Premier Lounge zajištěnu separátní bezpečnostní kontrolu, kterou absolvují před vstupem do salonku. ERSTE Premier Lounge byl navržen s ohledem na maximálního soukromí. Tento pocit poskytují křesla s vysokým opěrákem s akusticky pohltivým efektem. Pestrost typů sezení dává cestujícím možnost výběru od „chci být vidět“ po „chci být nerušen a neviditelný“. Různé typy čalouněného sezení člení velký prostor společně s kuličkovými závěsy tak, že má cestující pocit intimity, ale i velkorysosti. Závěsy jsou transparentní, zároveň dávají pocit žádaného soukromí. Součástí interiéru salonku jsou velkoplošné fotografie „mood wallpapers“ na textilní akustické membráně. Harmonizují tak celý prostor, který působí ambientně a pohodlně. Nábytek (převážně atypické stoly a úložné prostory) je vyroben z alpi dýhy a vyznačuje se vysokou řemeslnou kvalitou. Barevnosti vévodí klidná a solidní paleta hnědých a šedých tónů, která je rozjasněna jemně béžovou a dynamickou červenou. Podélný pás kožené lavice lemuje obě křídla, celý prostor ERSTE Premier Lounge obepíná, a je ukončen pásem zeleně na okenních parapetech. Autorem návrhu je obdobně jako u pobočkové sítě Erste Premier pražský ateliér ASGK Design s.r.o. pod vedením architektky Gabriely Kaprálové.