Charitky pomáhají dětem | E15.cz

Charitky pomáhají dětem

Občanské sdružení Dejme dětem šanci (DDŠ) získalo prostřednictvím Charitek peníze na podporu dětí z dětských domovů. Na fotografii zleva: Ivana Veselá (DDŠ), Michaela Chovancová (ředitelka DDŠ), Miriam Janyšková (ředitelka Charitek).
Občanské sdružení Dejme dětem šanci (DDŠ) získalo prostřednictvím Charitek peníze na podporu dětí z dětských domovů. Na fotografii zleva: Ivana Veselá (DDŠ), Michaela Chovancová (ředitelka DDŠ), Miriam Janyšková (ředitelka Charitek).
• 

red

Projekt Charitky dává šanci dětem z dětských domovů, které se chystají na start do samostatného života. Pro ně je totiž i několik tisíc korun nezanedbatelnou částkou, která jim pomůže zvládnout tento těžký krok.

Miriam Janyšková, ředitelka projektu Charitky, předala desetinu z ceny mentolek Charitky občanskému sdružení Dejme dětem šanci na projekt „Podporuj mě…“. A dětští příjemci si toho velice váží. „Miluji florbal, hrával jsem ho závodně, ale nyní mne čeká maturita a mnohem větší starosti mi dělá otázka, jak se dokáži postavit na vlastní nohy, až opustím dětský domov…“ říká osmnáctiletý Jirka. Hned ale dodává: „Moc děkuji za peníze, které jsem díky Charitkám dostal, použiji je na financování bydlení po opuštění dětského domova.“

Svůj díl podpory získal i nadační fond Plaváček Deany a Juraje Jakubiskových. Další peníze prostřednictvím Charitek podpořily i talentované děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Podpora těm, kteří ji opravdu potřebují

Podpora dětí z dětských domovů je však jen jednou oblastí, kam Charitky prostřednictvím neziskových organizací peníze směřují. Podpora prostřednictvím Charitek jde i na Linku bezpečí, nadační fond Kapka naděje a další projekty.

Charitky, reklama, která pomáhá
Charitky jsou mentolky či žvýkačky v patentovaném obalu. Firma si na obal nechá natisknout své vlastní reklamní sdělení a mentolky používá jako obvyklý reklamní předmět. Z ceny, kterou za výrobu zaplatí, je prostřednictvím Charitek věnováno desetinu na pomoc dětem do 18 let a na podporu jejich rozvoje. Příspěvky jsou darovány jednotlivým neziskovým organizacím a ty je předávají přímo vybraným dětem či na vybrané projekty přímo děti podporující.
Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.