Chorvaté po rychlém gólu a dvou trefách Mandžukiče porazili Irsko

Euro, fotbal

Euro, fotbal Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Chorvatska porazili ve svém prvním zápase na evropském šampionátu Irsko 3:1 a po remíze Španělska s Itálií vedou tabulku skupiny C.

Mandžukič vstřelil v Poznani po třech minutách dosud nejrychlejší gól turnaje. V 19. minutě sice srovnal St. Ledger, těsně před pauzou ale skóroval Jelavič a ve 48. minutě stvrdil tři body pro Chorvaty svou druhou brankou Mandžukič.

Ostrované v jedenácti ze čtrnácti předchozích zápasů nedostali gól, dnes ale jejich pověstná defenziva neměla den. Tři minuty po přestávce vyskočil na centr špatně pokrytý Mandžukič a Given si jeho hlavičku, která se od tyče vracela zpět do pole, smolně srazil do sítě.

Alespoň zmírnit prohru mohl až v nastaveném čase Andrews, ale jeho hlavička v dobré pozici mířila vedle. Chorvaté tři body bez větších problémů uhájili a mohli se radovat teprve z druhého vítězství v sedmém vzájemném souboji. Irové měli převahu jen v hledišti, kde jejich do zelena odění příznivci neúnavně povzbuzovali a tleskali bez ohledu na nepříznivý vývoj.