Cíl Baníku: uhrát dvacítku bodů | e15.cz

Cíl Baníku: uhrát dvacítku bodů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mostecké fotbalisty čeká poslední zápas. Dohrávat podzimní část druhé ligy budou na Spartě B.

Trenéři FK Baník Most si představovali, že se jejich tým bude po podzimní části vyjímat ve středu tabulky na osmém místě. Namísto toho se v posledních zápasech s týmy z čela žebříčku musel drát směrem k oné vytoužené polovině.
Teď se o zisk posledních bodů budou fotbalisté snažit na hřišti pražské Sparty B. „Mají mladý kádr. Hodně jejich hráčů kope v reprezentaci do devatenácti let. Loni se potáceli na konci, ale letos ukázali, že jsou na vzestupu. Lépe ale hráli na začátku sezony,“ vypozoroval u Pražanů asistent trenéra Baníku Stanislav Hofmann.

Neproměněné šance

Aby Severočeši splnili cíl trenérů, aby měli na kontě dvacet bodů, musejí na hřišti Sparty B vyhrát. Zahodili totiž několik šancí při posledním domácím zápase, při kterém vyzvali k souboji fotbalisty Třince. Sice počtvrté v řadě neprohráli, ale připsali si jen jeden bod a úkol trenérů nesplnili.
„Třinec má dnes dvaadvacet bodů a před sebou poslední zápas. Chceme vybojovat na domácím hřišti tři body,“ hlásil totiž před posledním domácím zápasem Hofmann.
Proti Třinci musel přemýšlet i koho postaví za vykartovaného Kevina Lafrance. Rozhodl se pro Ondřeje Běhouška a vsadil dobře, protože i on se postaral o to, že ani třinecká jedenáctka nedala gól. Stav 0:0 tentokrát nepotvrdil, že nová taktika Mostečanům vychází. Ti se po sérii nepřesvědčivých výkonů zaměřili na defenzivu. „Zesílili jsme střed zálohy a v zápasech proti silným soupeřům to přineslo ovoce. Při této variantě musí tým využívat rychlostní hráče, a tím je pro nás Patrick Oboya. Trošičku zmoudřel. Pochopil, že se musí učit česky. A začal poslouchat pokyny,“ pochvaluje si Hofmann.
Přes chválu ale vidí Hofmann, co může Oboya ještě zlepšovat. „Dopředu je velmi rychlý, ale zapomíná na zpátečku. Kondici má super, ale doufá, že to vzadu vždy bez něj zvládnou a on bude čekat vpředu, aby mohl dát gól,“ poukazuje Hofmann.
Jestli se ale budou mostečtí moct spoléhat na jeho rychlé nohy i na jaře, není jisté. O rychlého útočníka mají zájem ve slovenské lize. A nikdo stejně rychlý už v kádru Severočechů není. „Máme pravého záložníka Ezequiela Rosenda, ale museli bychom změnit pojetí hry,“ zamýšlí se Hofmann.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video