Čínští nápadníci musejí předvést schopnost zajistit hmotné statky | E15.cz

Čínští nápadníci musejí předvést schopnost zajistit hmotné statky

Čínská svatba, ilustrační foto
Čínská svatba, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Svatby jsou v Číně v rukou žen. Kvůli politice jednoho dítěte, která vedla k selektivním potratům plodů ženského pohlaví, má nyní Čína nevyrovnaný poměr mužů vůči ženám 100 ku 118, dívky si tedy mohou vybírat a také tak činí. Vybírají si muže, kteří jim zajistí to, co ony považují za přiměřeně pohodlný život. Průzkum veřejného mínění, který provedla čínská seznamovací agentura, například zjistil, že 70 procent žen považuje vlastnictví domu za nutnou podmínku, pokud chce muž žádat o ruku.

Před několika týdny se jistý čínský mladík objevil před dívčími kolejemi univerzity v Chu-nanu s kolonou vozů značky BMW. Celkem 11 aut zastavilo ve dvou řadách po pěti, zatímco vedoucí vůz se postavil před ně s maskou mířící k červenému koberci vedoucímu ke schodišti, napsal zpravodajský server Sina News.

Dobře zorganizovaný tým mladíkových pomocníků rozestavil audiosystém, který začal vyhrávat romantickou hudbu. Autor celého představení pak vytočil číslo své vyvolené, která po chvíli sešla dolů po schodech, přijala od něj kytici růží a vzápětí i zásnubní prsten.

O pár dní později se pětadvacetiletý mladík zjevně nechal inspirovat tímto příkladem. Ve městě Chan-kchou sestavil peloton 50 bicyklů, každý s balónem ve tvaru srdce na řídítkách, a projel s ním ulicemi města až k realitní agentuře, kde jeho milovaná pracovala. S květinami v jedné ruce a kufříkem v druhé poklekl před dámou svého srdce a otevřel kufřík, v němž měl vyrovnané štůsky bankovek složené do tvaru srdce.

Tyto případy se mohou zdát přehnané, ale v současné Číně není nic příliš mnoho, jakmile dojde na žádost o ruku. Muži musejí dokázat, že jsou schopni se o své nastávající postarat. A proto je svatební trh do značné míry v rukou žen a jejich rodičů. Podle průzkumu veřejného mínění 70 procent žen považuje vlastnictví domu za nutnou podmínku, pokud chce muž žádat o ruku. A zhruba 80 procent žen si myslí, že pouze muž vydělávající více než v přepočtu 630 dolarů měsíčně (asi 18 600 korun), je hoden jejich lásky.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video