Clooney uspořádal pro Obamu večeři, která vynesla 15 milionů | E15.cz

Clooney uspořádal pro Obamu večeři, která vynesla 15 milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hollywoodské hvězdy ve čtvrtek večer tleskaly americkému prezidentovi Baracku Obamovi za jeho otevřenou podporu sňatkům homosexuálů. Obama se v Los Angeles zúčastnil večeře v domě herce George Clooneyho, kde se vybralo na jeho prezidentskou kampaň na 15 milionů dolarů (293 milionů korun).

Podporu sňatkům homosexuálů, kterou Obama veřejně vyjádřil ve středu, označil prezident za „logický důsledek“ své vize Spojených států. Je prvním americkým prezidentem, který tyto sňatky podpořil. Tento krok povzbudil jeho politické stoupence a vedl k přílivu darů pro kampaň před listopadovými prezidentskými volbami.

„Ve středu jsme se zjevně dostali do zpráv,“ řekl Obama za potlesku asi 150 lidí, kteří zaplatili 40 tisíc dolarů, aby mohli prezidenta u Clooneyho vidět.

„Ale pravdou je, že to byl logický důsledek představy, jaká by měla Amerika být. Vyrůstá z odlišnosti různých vizí. Jsme zemí, která přijímá všechny, dává každému příležitost a ke každému přistupuje spravedlivě?“ tázal se Obama.

Vedení jeho kampaně dává do kontrastu prezidentovu pozici s přístupem jeho republikánského oponenta Mitta Romneyho, který sňatky homosexuálů odmítá. Celá problematika je důležitá právě v Kalifornii, kde mnoho slavných herců a hereček podporuje legalizaci homosexuálních sňatků.

Večeře v Clooneyho domě se zúčastnili mezi jiným Barbra Streisandová, Salma Hayeková, Tobey Maguire, Billy Crystal, Robert Downey Junior, Eddie Murphy a Jack Black. Mezi pozvanými byli ale i dva „řadoví“ Obamovi stoupenci, které vybralo losování. Zúčastnit se ho mohl každý, kdo věnoval kampani online aspoň tři dolary.

Podle filmového magnáta Jeffreyho Katzenberga večeře u Clooneyho vynesla na 15 milionů dolarů a polovinu z toho tvořily právě drobné příspěvky stoupenců, kteří se zúčastnili losování.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video