CODECO má v plánu nový bytový projekt | e15.cz

CODECO má v plánu nový bytový projekt

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost CODECO plánuje v horizontu nejbližších let postavit nový rezidenční projekt nazvaný Zelené Letňany. Jedná se o dva identické domy, každý se 39 bytovými jednotkami, mezi stávající zástavbou Nových Letňan ohraničenou ulicemi Vítkovická a Šumperská. Společnost CODECO nechala zpracovat architektonickou studii podle regulativů územního plánu a v srpnu ji zaslala spolu s žádostí o územně plánovací informaci na Městskou část Praha 18. CODECO následně podnikne další kroky pro získání příslušných povolení pro výstavbu.

Pozemky s navrhovanými novostavbami bytových domů Zelené Letňany s celkem 78 byty o velikosti 1+kk až 3+kk se nacházejí na území se stávající obytnou zástavbou. Oba plánované domy budou plně respektovat své okolí. Každý dům tvoří tři sekce s jedním spojeným podzemním podlažím a čtyřmi podlažími nadzemními, přičemž nejvyšší podlaží je ustoupené. K bytům budou patřit velkorysé lodžie, předzahrádky či střešní terasy. V podzemním podlaží bude umístěno technické zázemí a společné garáže se 64 parkovacími místy. Součástí stavby bude také provedení nové parkové úpravy parteru mezi domy i s komunikacemi pro pěší. Výsadba stromů, keřů a popínavé zeleně na stěny částečně zapuštěného podzemního podlaží nahradí stávající zatravněné plochy.

„Aktuálně jsme nechali zpracovat architektonickou studii podle regulativů územního plánu, který v lokalitě umožňuje čistě obytnou zástavbu. Na úřad příslušné městské části v Praze Letňanech byla podána žádost o územně plánovací informaci,“ potvrzuje Ing. Petr Fanta, generální ředitel společnosti CODECO. „Jsme si vědomi, že již v minulosti plánovaná výstavba v dané lokalitě vzbudila nevoli místních obyvatel. Proto jsme před několika lety ochotně vstoupili do jednání se zástupci radnice a jednali o výměně pozemku za jiný vhodný pro bytovou výstavbu. Předběžný souhlas Městské části Praha 18 se bohužel od posledních jednání z roku 2010 neposunul nikterak dále. Proto jsme jako developer, tedy komerční subjekt, nuceni pokračovat v přípravě projektu Zelené Letňany na vlastním pozemku v této lokalitě,“ vysvětluje Petr Fanta.

Rovněž dopravní dostupnost je bezproblémová. Z blízkých autobusových zastávek se obyvatelé projektu rychle dostanou na stanici metra trasy C Letňany, odkud trvá cesta do samého centra Prahy zhruba čtvrthodinu. Velmi snadné je také napojení na Pražský okruh a silnice vedoucí z metropole.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery