CPI Group zahájila rekonstrukci českobudějovického hotelu Gomel | E15.cz

CPI Group zahájila rekonstrukci českobudějovického hotelu Gomel

Investorská a developerská skupina CPI zahájila v únoru tohoto roku rekonstrukci českobudějovického hotelu Gomel. Práce na modernizaci hotelu by měly trvat osm měsíců. V novém kabátě a pod novým názvem Clarion Congress Hotel České Budějovice se místní dominanta představí počátkem prosince tohoto roku. Předpokládaná investice do rekonstrukce objektu činí 280 milionů korun.

Osmnáctipatrový hotel Gomel, vzdálený jen několik minut chůze od centra Českých Budějovic, koupila CPI Group v roce 2008 s plánem v budoucnu modernizovat celý objekt a zefektivnit jeho provoz. „Hotel Gomel je vyhledávaným a oblíbeným místem mnoha turistů i korporátních hostů. Technologicky už ale neodpovídá současným náročným požadavkům. Našim záměrem je navázat na výborné jméno hotelu a služby a všechny tyto atributy nabídnout klientům v moderním a kvalitativně lepším prostředí,“ představil záměr investora generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

Rekonstrukce zahrnuje veškeré konferenční prostory, hotelové pokoje, restauraci i parkoviště, které se rozšíří na 300 míst. Kongresový a společenský sál s kapacitou 640 míst navíc získá variabilitu, jež umožní prostor členit i pro několik souběžně probíhajících konferencí nebo eventů. „Budova se dostane v podstatě do úrovně skeletu a získá kompletně novou tvář - od fasády a technologií, přes interiéry, až po vybavení hotelové kuchyně nebo nábytek. Výrazně vzroste celkový komfort i kvalita služeb a hotel bude díky úsporám energie ekologičtější a zlepší se i ekonomika provozu,“ upřesnil Havelka.

Provozovatelem čtyřhvězdičkového hotelu a konferenčních prostor zůstane i nadále společnost CPI Hotels. „Kromě poskytování konferenčních služeb přímo v objektu hotelu převzala CPI Hotels od března tohoto roku také provoz kulturního a kongresového sálu v nedalekém obchodním centru IGY. Díky tomu lze místním i návštěvníkům Budějovic nabídnout rozmanitější prostory pro jednotlivé druhy eventů,“ uvedl Zdeněk Havelka. Celková konferenční kapacita hotelu se tak zvýší na 1100 míst. Díky rekonstrukci a zvýšení standardů se hotel zařadí do sítě mezinárodního řetězce Choice Hotels International pod značku Clarion. Po provozech v Praze, Liberci, Ostravě a nově také v Ústí nad Labem bude českobudějovický Clarion již sedmým hotelem tohoto brandu u nás.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!