CTP plánuje až 12procentní růst portfolia komerčních nemovitostí | e15.cz

CTP plánuje až 12procentní růst portfolia komerčních nemovitostí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost CTP plánuje do roku 2015 každoročně minimálně sedmi až dvanáctiprocentní růst portfolia ze současných 180 nemovitostí a zvýšit příjem z pronájmů přibližně na 140 miliónů eur (asi 3,5 miliardy korun). S tím souvisí i plánované zvýšení podílu na trhu v České republice a udržení neobsazenosti volných prostor pod hranicí sedmi procent, uvedla CTP.

CTP hodlá v uvedeném období dlouhodobě stabilizovat poměr výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitostí na úrovni zhruba 55 %. „Naším cílem je také růst prostřednictvím nových akvizičních transakcí, investice a zlepšení služeb oddělení aftercare a v neposlední řadě podpora profesního rozvoje našich zaměstnanců,“ uvedl ředitel CTP Remon Vos. CTP bude i nadále pokračovat v rozvoji programů udržitelného rozvoje v souladu se standardy ISO 14001 a BREEAM. Aktuálně jsou tyto standardy aplikovány u dvou kancelářských budov CTP ve výstavbě - Spielberk Towers a IQ Ostrava.

CTP patří mezi hlavní developery komerčních nemovitostí v Česku. Hlavní činností společnosti je síť 36 CTParků, které se nacházejí po celé ČR, Slovensku, Rumunsku a Polsku. Další součástí aktivit společnosti je Spielberk Office Centre v Brně), Axis Office Park a CTZone (inteligentní řešení pro malé a střední podnikatele). Celková plocha, kterou CTP provozuje, představuje 1,758 milionu čtverečních metrů, očekávaný příjem z pronájmu pro rok 2012 činí 110 miliónů eur.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery