ČTÚ udělil rekordní pokuty satelitním firmám UPC a M7 | E15.cz

ČTÚ udělil rekordní pokuty satelitním firmám UPC a M7

ČTÚ udělil rekordní pokuty satelitním firmám UPC a M7
satelit - ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Hrouda, Euro

ČTK

Český telekomunikační úřad udělil satelitním poskytovatelům UPC DTH a M7 Group rekordní pokuty po 20 milionech korun. Firmy se sídlem v Lucembursku šířily v tuzemsku televizní a rozhlasový signál bez řádného oznámení. Obě se proti rozhodnutí odvolaly a proto dosud není pravomocné.

„Zmíněná rozhodnutí nenabyla doposud právní moci a společnost se proti nim odvolala. V současné době řeší odvolání předseda ČTÚ a rozkladové komise. Nesouhlasíme s uloženými sankcemi ani se samotnou příslušností ČTÚ jako správního orgánu,“ řekl mediální zástupce M7 Marek Němec.

UPC DTH poskytuje příjem satelitní televize pod názvem freeSAT zhruba 106 tisícům zákazníků, M7 nabízí služby pod značkami Skylink a CSLink pro několik set tisíc uživatelů.

„Udělení pokut předcházela výzva oběma společnostem, aby v souladu s příslušnými ustanoveními zákona zahájení své podnikatelské činnosti na území České republiky oznámily. Protože tak neučinily, ČTÚ následně s každou z nich vedl správní řízení,“ uvedl mluvčí ČTÚ František Malina.

M7, která se dříve jmenovala M77, již na začátku roku od úřadu dostala pokutu 15 milionů korun. Ta souvisela s loňským zavedením servisního poplatku u bezplatných služeb Gratis a Free.

Hackeři zveřejnili databázi 57 tisíc zákazníků společnosti CS Link

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!