Další test. Do Nového Města se sjedou biatlonisté

Zánovní biatlonový areál prověří před světovým šampionátem juniorů ještě tradiční IBU Cup

Leden v Novém Městě na Moravě bude ve znamení biatlonu. Už tento víkend je na programu čtvrté kolo IBU Cupu, na přelomu ledna a února budou v zánovním biatlonovém areálu bojovat o světové tituly nejlepší mladí biatlonisté.

V sobotu je na programu vytrvalostní závod, v neděli pojedou muži i ženy sprint. „IBU Cup, který pořádáme už poněkolikáté, bude zároveň přípravou na vrchol letošní sezony, kterým je mistrovství světa juniorů a dorostu,“ říká ředitel obou závodů Vlastimil Jakeš. „Pro nás to bude takový organizační test, už teď chceme mít stadion a tratě v co nejlepším stavu,“ dodává Jakeš.

Pořadatelé se jen tak nezastaví. Obou akcí se zúčastní stovky závodníků a lidí z realizačních týmů. „Na IBU Cup tu bude zhruba 350 závodníků plus doprovod, výpravy ze čtyřiceti států, takže to bude logisticky velmi náročné,“ vypočítává Jakeš.

Závod je předstupněm Světového poháru, motivuje hlavně mladé závodníky a reprezentanty, kteří se neprotlačí do A-týmů svých zemí. Ale také hvězdy, které se po pauze potřebují dostat do tempa.

„Sejde se velmi dobrá konkurence, ještě lepší než bývala v minulých letech,“ srovnává Jakeš.
Tradičně silné rezervní týmy mívají Němci, Norové i Rusové, největší biatlonové velmoci, chybět nebudou ani Češi.

Zkrátka letos nepřijdou ani vyznavači běžeckého lyžování. I když letos ještě musí překousnout to, že Zlatá lyže bude bez účasti světových hvězd. Pojede se poslední únorový víkend jako Kontinentální pohár. V plné parádě se vrátí už příští zimu, kdy Mezinárodní lyžařská federace Novému Městu přiklepla Světový pohár.

IBU CUP

sobota 8. ledna

Muži, vytrvalostní závod na 20 km (10.00)
Ženy, vytrvalostní závod na 15 km (13.30)

neděle 9. ledna

Muži, sprint 10 km (10.00)
Ženy, sprint 7,5 km (13.00)

Nové Město na Moravě, biatlonový areál