Daniel Douša si nestaví vzdušné zámky | E15.cz

Daniel Douša si nestaví vzdušné zámky

Jiří Podhájecký Opava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová posila BK Opava osmadvacetiletý pivot Daniel Douša je nadšený, jak klub ve Slezsku funguje.

Basketbalista Daniel Douša má za sebou působení na Kypru v týmu Apollon Limassol. Nyní chce s Opavou do play off. Tajně ale myslí na medaili.

Z jakého důvodu jste si vybral BK Opavu?
Už dříve jsem se bavil s trenérem Davidem Klapetkem o téhle možnosti, že bych mohl do Opavy přestoupit. Moc se mi líbí, jak to tady vedou. Tým je poskládán jen z hráčů z Čech a Slovenska. A navíc je to mladý mančaft plný studentů a inteligentních lidí.

V přípravě na novou sezonu jste si přivodil výron v kotníku, ale hrajete. Znamená to, že noha už je v pořádku?
Chodil jsem na rehabilitace a noze to pomohlo. Jedenáct dnů po těžkém výronu jsem se vrátil a noha není stále v pořádku. Nicméně dá se s tím hrát. Noha mě bolí, ale při zápase na to zapomenu.

Naposled jste působil na Kypru. Dá se porovnat česká liga s tou na Kypru? Největší rozdíl je, že kyperská liga má jen devět účastníků a je asi vyrovnanější. Poslední tým tabulky může klidně porazit prvního. Nejsou tam takové výkonnostní rozdíly jako u nás.

Kam letos Opava dojde v Mattoni NBL?
Chceme co nejdále. Nejlépe, aby to byla medaile. Ale máme skromnější cíle. Hlavně uhrát play off a jít do něho s co nejlepšího místa.

V úvodu soutěže máte těžký los. Je to výhoda nebo naopak?
Můžeme se na to dívat dvěma způsoby. Buď to budeme mít za sebou a pojedeme dál anebo na ty silnější týmy narazíme později. Los neřešíme. Je jedno, kdy narazíme třeba na Nymburk nebo podobného soupeře. Na každý zápas se připravujeme důkladně.

Čeho chcete v basketbalu ještě dosáhnout?
Zatím nepřemýšlím, co bude dál. Nestavím si žádné vzdušné zámky. Momentálně chci po dva roky pomáhat Opavě a dělat radost fanouškům.

Autor: Jiří Podhájecký Opava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.