David Hruška. Karlovy Vary získaly mašinu na góly | E15.cz

David Hruška. Karlovy Vary získaly mašinu na góly

Kateřina Wegnerová

David Hruška. Málokterý hráč ukázal v posledních letech hokejové extraligy takový hlad po gólech, jako ještě nedávno slávistický útočník.

Karlovy Vary se o tom mohly ostatně přesvědčit v po sobě jdoucích bitvách o titul s pražským klubem.
A teď se o tom mohou přesvědčit znovu. Daleko příjemněji. David Hruška se nejméně do konce roku do Karlových Varů z prvoligového Chomutova přestěhuje. Přesněji na karlovarský stadion, přímo v Karlových Varech totiž vyhlášený kanonýr už nějakou dobu bydlí.
„Od jeho angažování si slibujeme, že výrazně zlepší naši produktivitu, která nám v minulé sezoně scházela. Přestože David prošel loni velkou změnou a z extraligové Slavie zamířil do prvoligového Chomutova, nepochybujeme, že bude stále vynikajícím koncovým hráčem,“ říká Miroslav Vaněk, manažer karlovarského klubu.
Vždyť Hruška se v minulých letech stal dvakrát vůbec nejlepším střelcem nejvyšší soutěže v Česku.
Svá doposud nejlepší extraligová léta prožil Hruška v pražské Slavii. S týmem trenéra Růžičky vybojoval dva mistrovské tituly a třikrát se zastavil až těsně pod vrcholem. Především se ale trvale držel mezi nejlepšími střelci extraligy.
Proto mnohé překvapil jeho odchod do prvoligového Chomutova. Touha po extralize však v Hruškovi zůstala. „Z Davida je cítit velká chuť opět hrát extraligu,“ potvrzuje Vaněk.
Sám si u někdejšího karlovarského kouče Radima Rulíka podrobnosti o Hruškově aktuální formě zjišťoval. „Potvrdil nám, že hráč v létě velmi poctivě trénoval a extraligovou zátěž určitě zvládne,“ říká Vaněk.
V Karlových Varech to však mít jednoduché nebude. Pod koučem Antonínem Stavjaňou se do přípravy na ledě už zapojilo šest kompletních formací. „V týmu nyní vládne velká konkurence. Davidovým úkolem bude propracovat se do třech elitních útoků. Snadný úkol to pro něj nebude, ale doufám, že jej zvládne,“ říká Vaněk.
Karlovým Varům se v Hruškově příchodu znovu vyplácí úzká spolupráce s blízkým Chomutovem. Útočníka Hrušku totiž mohou následovat také další chomutovští hokejisté.
„Chceme si nejlepší hráče udržet v nejlepší možné formě. Rádi bychom, aby měli pravidelnou konfrontaci s extraligovými hráči, protože právě nedostatek kvalitních utkání byl jednou z příčin našeho neúspěchu v jarní baráži,“ říká Jaroslav Veverka mladší, šéf chomutovského klubu.
Jeho karlovarský protějšek Vaněk v nejbližší době ale další příchody z Chomutova vylučuje. „Aktuálně o dalším angažmá žádného dalšího chomutovského hráče nejednáme. Případné střídavé starty budeme řešit až koncem srpna či v první polovině září, kdy se bude uzavírat kádr pro extraligu,“ říká Vaněk.

Autor: Kateřina Wegnerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.