Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik | E15.cz

Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik

Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik
Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik
• 
ZDROJ: Petr Jandera
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pod maskou nevinnosti pozorujeme rodící se osobnosti... Vyhlášený pražský kadeřník Robert Starý ZENu ukázal dětské účesy, které ze svých majitelů nedělají malé dospělé, a přitom jsou jako ze žurnálu.

Možná si ještě vybavujete situaci, kdy jste jako malí seděli na nepohodlné židli, na sobě bílý plášť upnutý těsně ke krku a nohy ve vzduchu tak, že jste se báli ze židle seskočit. Pak přišla suverénní holička, strojkem vám rutinně ostříhala vlasy a i když jste vypadali jako právě oholená ovečka, museli jste, potlačujíce pláč, slušně poděkovat a slíbit, že přijdete znovu. Odnesli jste si tak nejenom strach z nůžek, ale i pocit, že stříhání vlasů bolí. Jenomže ono to jde i jinak. Laskavě.

Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik Autor: Petr Jandera

Vystudovaný psycholog a kadeřník Robert Starý o své nové kampani, ve které vytvořil účesy na hlavičkách dětí ve věkovém rozmezí 3 až 10 let, říká, že byla nejnáročnějším focením, jaké kdy zažil. Splnil si tím ale své přání. „Dělal jsem to pro radost. Chtěl jsem nafotit kolekci, která bude přirozená, drzá a nehraná. To jsou vlastnosti, které dostanete jenom z dětí. Modelka bude vždycky vědět, že má levý profil fotogeničtější než pravý.“

Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik Autor: Petr Jandera

Kolekce nemá podle Roberta kopírovat dospělé účesy ani současné trendy. „Děti přišly a samy řekly, jaký účes chtějí. Například účes ve tvaru rozcuchaného míče nebo ten, jaký mají postavičky v legu. Pak jedna z dvojčat s kudrnatějšíma vlasama a drzým výrazem chtěla účes ‚píďalku… prostě píďalky ve vlasech‘. Těžko se představuje, jak to aplikovat na vlasy, ale podle ní jsem to trefil a byla velmi spokojená! A u toho klučíka v saku s kratšíma, lehce rozcuchanýma vlasama, který je ve dvojici s tím rozcuchaným míčem… tak ten chtěl účes ‚připravenej na párty, vypadat dobře a vlnitě‘. Cílem bylo se jim maximálně přizpůsobit a nedávat tam nic z toho ‚dospělého‘. Rodiče často dětmi manipulují a volí co nejpohodlnější účes, který dlouho vydrží a kterým dítě nebude vybočovat z davu. Na názor samotných dětí se neptají.

Dětské účesy od Roberta Starého jsou šik Autor: Petr Jandera

Naši ‚modelové a modelky‘ měli sami jasnou představu o tom, co chtějí, a i ti nejmenší poznali, co se k nim hodí. Sami si vybírali i jednotlivé outfity.“ Focení kampaně probíhalo v srpnovém vedru v hotelu Evropa těsně předtím, než jej na dlouhou dobu kvůli rekonstrukci zavřeli. „Aby se děti cítily dobře, povolili jsme jim iPady a připravili samé dobrůtky jako palačinky s čokoládou, různé krekry a také zdravý oběd. Nakonec nás převálcoval Happy Meal a průzkumné procházky tajemným hotelem. Ty iPady nechaly děti absolutně bez povšimnutí,“ přiznává s úsměvem Robert.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video