Developer ECM má plán na řešení vysokých dluhů | E15.cz

Developer ECM má plán na řešení vysokých dluhů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zadlužená developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM) chce nezajištěným věřitelům splatit celkově až 48 procent závazků prostřednictvím reorganizace firmy. Předpokladem je výstavba pěti realitních projektů. ECM považuje tuto variantu za nejvýhodnější pro věřitele. Vyplývá to ze zveřejněných dokumentů v insolvenčním rejstříku.

„Tato varianta konkrétně spočívá v restrukturalizaci pohledávek věřitelů, v pokračování pěti stávajících projektů z portfolia dlužníka a v jejich zpeněžení po dokončení developmentu, v prodeji pěti dalších projektů za nejlepší možnou cenu a ve vydání cenných papírů při zvýšení základního kapitálu dlužníka, pokud se podaří zajistit financování této varianty řešení úpadku dlužníka,“ uvedla ECM v materiálu doručeném soudu. Konkrétně ECM navrhuje věřitelům pokračovat v rozvoji projektu Epoque v Praze na Pankráci, který zahrnuje byty a kanceláře. Byty chce stavět také v polské Poznani, zbývající dva projekty jsou obchodní centra v Českých Budějovicích a ve Zlíně.

ECM kromě možnosti záchrany firmy prostřednictvím reorganizace spojené s novou výstavbou předložila věřitelům ještě další tři varianty cesty ze zadlužení. Jde o reorganizaci firmy spojenou s její řízenou likvidací, řízenou likvidaci nevylučující oživení ECM a konkurz. Varianta reorganizace spojené s další realitní činností podle ECM přinese nezajištěným věřitelům do konce roku 2012 kolem 53 milionů eur, tedy asi 1,3 miliardy korun. Tito věřitelé, mezi které patří hlavně držitelé dluhopisů, by navíc ve firmě získali v tomto případě prostřednictvím nově vydaných akcií většinový podíl. S příjmem ve výši 53 milionů eur pro nezajištěné věřitelé počítají také další dvě reorganizační varianty. V případě konkurzu ECM tvrdí, že by věřitelé dostali do konce příštího roku přibližně 35 milionů eur (zhruba 850 milionů korun).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video