DHL zavádí drony do ostrého provozu. Dřív než Amazon nebo Google | E15.cz

DHL zavádí drony do ostrého provozu. Dřív než Amazon nebo Google

Dron od DHL
Dron od DHL
• 
ZDROJ: consumerist.com

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Deutsche Post DHL začne pravidelně používat drony k dodávkám zákazníkům na německých ostrovech v Severním moři. Logistická společnost oznámila, že bezpilotní letouny zavede do provozu už tento týden.

Bezpilotní kvadroptéry by měly převážet léky z přístavního města Norddeich na malý ostrov Juist v Severním moři. Každý den tak drony absolvují celkem čtyřiadvacetikilometrovou cestu.

Dron, který unese až tříkilogramový balíček, by měl podle plánu přistát na ostrově na určeném místě. Zde kurýr DHL zaeviduje zásilky a rozveze obyvatelům. Podle informací DHL piloti dronů v Norddeichu zůstanou po celou dobu v kontaktu s německým řízením letového provozu.

DHL testovala komerční využití dronů v loňském roce v německém Bonnu. V souvislosti s chystaným doručováním v Severním moři DHL spolu s partnerskou společnosti Microdrones upravila drony tak, aby lépe odolaly povětrnostním podmínkám tamního kraje.

Zavedením kvadroptér do ostrého provozu DHL „poráží“ Amazon i Google. Obě internetové společnosti testují už nějaký čas vlastní drony, o jejich nasazení do běžného provozu ještě ale nerozhodly. Amazon své stroje zatím zkouší v Indii.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video