Divadelní dárek před muzeem | E15.cz

Divadelní dárek před muzeem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Divadelní léto pod plzeňským nebem nabízí od pondělka Krále jelenem. Třetí ročník akce důstojně navazuje na ty předchozí.

Dramaturgie open-air projektu sáhla i letos po klasickém titulu, po bezmála tři století starém Králi jelenem. A režisér Vilém Dubnička opět potvrdil, že to byl tah správným směrem. Jen prostředí před muzeem hraje v inscenaci o poznání méně než vloni radnice a předloni hradby v Proluce. V hlavní roli krále Derama se díky personálním přesunům v průběhu příprav představuje Zdeněk Rohlíček – mladý plzeňský herec, jenž tíhne ke komickému rejstříku velmi podobnému tomu, jímž disponuje Pavel Kikinčuk.

Ten se v Králi jelenem před plzeňské publikum vrací v roli Deramova prvního ministra Tartaglia. A právě Deramovi a Tartagliovi předepsal autor vzájemnou proměnu, čímž Zdeněk Rohlíček dostává prostor ukázat, jak přesně dovede kráčet ve stopách Pavla Kikinčuka. Vynikající výkony podávají i další aktéři: Antonín Procházka ml. coby vypravěč Cigolotti či vynikající host z Prahy, Martin Hofmann, jako Brighella. Ten spolu s Františkem Dvořákem, Ivanem Říhou a Antonínem Procházkou ml. předvedl při premiéře skvělou improvizační etudu na téma lov medvěda, která se stala bez nadsázky vrcholem představení.

Michal Štěrba jako Truffaldino dokazuje, že mu klasické tituly a postavy sedí mnohem víc než současná dramatika. Pozadu nezůstávají ani představitelky ženských rolí, Kristýna Hlaváčková, Marika Procházková a Štěpánka Křesťanová. Výprava je dílem Renáty Weidlichové, kostýmy opět vytvořily studentky Integrované střední školy živnostenské pod vedením Lenky Poláškové. Král jelenem se před muzeem hraje do 12. července.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video