Divadlo uvede premiéru Bohémy | E15.cz

Divadlo uvede premiéru Bohémy

Operní soubor Slezského divadla má před sebou první letošní premiéru. Na programu je Pucciniho Bohéma.

Po týdnech zkoušení představí operní soubor Opavanům svou první letošní novinku. V neděli 14. února v sedm hodin večer se diváci mohou těšit na premiéru opery Giacoma Pucciniho Bohéma. Příběh z prostředí pařížských chudých umělců i obyčejných lidí divadlo uvede v originále s českými titulky.

Láska v Paříži

„Děj se odehrává v Paříži kolem roku 1830. Ve čtyřech obrazech v něm sledujeme osudový vývoj lásky básníka Rudolfa a krásné, ale vážně nemocné švadlenky Mimi a milostné handrkování malíře Marcela a lehkomyslné Musetty,“ nastiňuje příběh mluvčí divadla Jarmila Sejkorová.
Puccini Bohému složil koncem 19. století na motivy románu Henriho Murgera Výjevy ze života bohémy.

Měsíce práce

Operu režíruje Ladislav Štros a v hlavních rolích se představí Michal Pavel Vojta, Katarína Jorda Kramolišová, Nikolay Někrasov a Tereza Kavecká. Opavský operní soubor se na premiéru připravoval několik měsíců. „Začíná se korepeticemi, kdy se jednotliví sólisté učí s klavírem,“ líčí mluvčí Sejkorová. Pak následují takzvané ansámblovky. Sólisté se u klavíru sezpívávají se sborem. „Posledních šest týdnů před premiérou už se zkouší přímo na jevišti. Sólisté už zpívají i s orchestrem,“ doplňuje Sejkorová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.