Divizní podzim: Vrchovina doháněla manko, Žďár tápal | e15.cz

Divizní podzim: Vrchovina doháněla manko, Žďár tápal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podzimní část fotbalové sezony pohledem Sedmičky v sedmi bodech.

Týmy ze Žďárska nejsou v divizi D rozhodně do počtu. Ukázala to podzimní část fotbalové sezony. Hráčům pátého FC Žďas chybí na první Vyškov pět bodů, devátý SFK Vrchovina jako nováček soutěže dvacetibodový plán splnil a další tři body už získal v předehrávaném jarním kole. Oba týmy dělí v tabulce jediný bod ve prospěch Žďáru.

„To je pro nás dobrá vizitka, Žďár má tým na to, aby vedl tabulku,“ tvrdí kouč Vrchoviny Richard Zeman. Proto o deset kilometrů dál spokojenost panovat nemůže. „Chtěli jsme mít po podzimu o šest bodů víc,“ přiznává trenér FC Žďas Petr Nedvěd.

Co symbolizovalo divizní podzim?

1. Nováčkovská daň

Vrchovina sice zářila v poháru, kde vyřadila Jihlavu (II. liga) a Líšeň (MSFL), ale historicky první divizní body získal nováček až v 5. kole proti Tasovicím. Od té doby se po malých krůčcích prokousával ze dna. „Mužstvo ukázalo charakter a schopnosti, kluci makali. Dostali jsme se z toho a díky tomu máme malý náskok k záchraně,“ těší Zemana.

2. Žďárské kolapsy

Dvakrát vedli 3:1, ale bod z prvních dvou zápasů vybojovali nakonec jen jeden. „Žďáráci“ nepochopitelně obdarovali jak Otrokovice (3:4), tak Blansko (3:3). Žďárské probuzení odnesl až ve třetím kole čtyřgólovým debaklem „Velmez“.

3. Jako na houpačce

Nedvědovi svěřenci celkově předváděli prapodivné kousky. Zatímco doma soupeře drtili útočnými manévry, venku vyhráli poprvé až ve 12. kole. Zaskvěli se na Vrchovině (3:0), pak hned zkratovali doma s Tasovicemi (0:3) a následně nadělili „bůra“ na Spartě Brno.

„S Tasovicemi jsme začali laxně, kluci si mysleli, že to přijde samo,“ glosuje Nedvěd.

4. Odchod Adamce

Jindřich Adamec odchytal ve Vrchovině postupovou sezonu, blýskl se v poháru proti Jihlavě, jenže když si kouč Zeman přivedl po 4. kole na hostování Jana Vítka z Konic, bylo zaděláno na trable. Gólmanská jednička se s trenérem neshodla a vrátila se do Havlíčkova Brodu. Změny ale v Novém Městě litovat nemuseli.

„Vítek vychytal osm nul ve dvanácti zápasech. Je to nejlepší gólman divize,“ chválí ho Zeman.

5. Hvězdy podzimu

Vedle Vítka Vrchovina spoléhala na kapitána Lukáše Michala, který ale kvůli zranění pět zápasů vynechal, a také šestigólového střelce Michala Buchtu (tři další přidal v poháru), zároveň nejvytíženějšího hráče týmu. Ve Žďáře se opírali o produktivitu Zdeňka Chmelíka (12 gólů). „Všechna utkání odehrál na úrovni Kuba Šindelka,“ vyzdvihuje Nedvěd svého stopera.

6. Statistické paradoxy

Žďár má v divizi nejproduktivnější útok (31 gólů) a rozdíl skóre plus deset, ale ve finále má jen o bod víc než Vrchovina, která skórovala jen čtrnáctkrát a stejný počet gólů obdržela.

„Dáváme strašně málo branek, ale jsme efektivní a dokázali jsme vyhrávat na jeden gól,“ oceňuje Zeman.

7. Rekordní derby

Událost podzimu. Do Nového Města přijeli po dlouhých šesti letech sousedé ze Žďáru a na stadionu se sešlo oficiálně 850 diváků! Ale domácí se zachovali jako příjemní hostitelé. Útočníci FC Žďas rozbíjeli obranu Vrchoviny a míč třikrát skončil ve Vítkově síti. Byla to nejvyšší porážka Vrchoviny.

„Byl to propadák, je to škoda kvůli našim fanouškům. Asi na kluky dolehla atmosféra,“ přemítal Zeman. „Skvělý zápas, ale stejně jsem měl lepší pocit po zápase s Hodonínem (1:0), kdy se hrál rychlý fotbal,“ cení si Nedvěd víc skalpu lídra tabulky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video