Do Debře zavítá Napoleon s rolničkami | E15.cz

Do Debře zavítá Napoleon s rolničkami

Hana Kružíková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Druhým víkendem pokračuje divadelní a hudební festival Léto na dlani.

Čtyři kapely, novinku domácího amatérského divadla a hlavně letní pohodu v plenéru. To vše přinese třídenní pokračování festivalu Léto na dlani.
„Jde o komediálně laděnou přehlídku divadelních souborů z Česka,“ řekl organizátor Petr Matoušek.
Ve čtvrtek 8. července tak naváže na předchozí dění o minulém víkendu kapela Isara která hraje irskou rockovou hudbu. Diváci uvidí také představení Horská dráha v podání souboru Na vlastní triko.
Páteční program bude obdobný, Jazz Combo strýce Michaela vystřídá Audience sehraná Scénou Libochovice.
Festival vyvrcholí v sobotu 10. července. Už ve tři hodiny odpoledne začne Divadelní koláží. V ní domácí soubor Divadýlko na dlani představí nejúspěšnější sekvence ze svých předchozích inscenací.
„Nebudou to ale jen scénky, zazní také písničky či mluvené slovo, které poodhalí, jak díla vznikala,“ slíbil Matoušek.
Druhou specialitou bude představení na přání publika. To na internetu i na místě hlasuje pro jeden ze čtyř úspěšných titulů. Po koncertě Milana Valenty a Evy Melicharové pak v devět hodin večer dojde i na premiéru.
V nové inscenaci Divadýlka na dlani Napoleon s rolničkami se v režii Radka Kotlaby představí desítka účinkujících. Půjde o volné zpracování hry Ladislava Klímy Matěj Poctivý. Diváky by měla hra pobavit. Má také vybízet k zamyšlení. Většinou na festival přijde čtyři sta až šest set diváků. „Počet příchozích záleží i na počasí. Každoročně se snažíme vyhýbat dovolené Škodovky a ona se vytrvale posouvá tak, že začíná stejně s festivalem,“ dodal Matoušek, který lidem doporučuje nezapomenout na repelent proti komárům.

Autor: Hana Kružíková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video