Do Deštného z Hradce bez zastávek | E15.cz

Do Deštného z Hradce bez zastávek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Deštné je největším lyžařským střediskem Orlických hor. Od 26. prosince do něj jezdí z Hradce Králové speciální autobusová linka.

Několik kilometrů upravených sjezdových tratí, příznivější ceny než třeba v horských střediscích Krkonoš a snadná dostupnost z Hradce Králové jsou přednosti lyžařského střediska v Deštném v Orlických horách. Jsou v něm tři skiareály. Dva menší, jeden je na vrchu Špičák, druhý nad Šerlišským mlýnem, a pak velký na severozápadních svazích Studeného vrchu.

Posledně zmiňovaný areál Skicentrum Sport profi pod Studeným vrchem leží v nadmořské výšce 650 až 850 metrů. Je tam jedna sedačková lanovka a sedm vleků o celkové přepravní kapacitě 6800 osob za hodinu.

Šest sjezdovek

„Připravili jsme na sezonu několik novinek. Kromě skibusů z Hradce bude nově jezdit skibus po Deštném. Máme také o jednu sjezdovku víc, je to sjezdová trať s vlekem Zákoutí. Patří novoměstskému lyžařskému klubu, s nímž jsme se na letošní sezonu dohodli na pronájmu. Dali jsme také víc peněz na umělé zasněžování,“ řekl provozní ředitel Skicentra Sport profi Petr Prouza.

K lyžování je připraveno šest sjezdovek o celkové délce bezmála pěti kilometrů. Co se obtížnosti týče, lyžaři tam najdou jednu černou, jednu červenou a tři modré tratě.

„Snowboardisty potěší kvalitní snowpark,“ míní Prouza.

Ve velké oblibě je také večerní lyžování na dvou sjezdovkách. Nechybí půjčovny lyžařského vybavení, lyžařské a snowboard školy a také řada restaurací a barů.

V pondělí 26. prosince zahájila provoz mezi Hradcem Králové a horským střediskem speciální autobusová linka. Skibusy budou jezdit celou zimní sezonu až do konce března 2012.

„Provoz zvláštního skibusu vznikl ve spolupráci Dopravního podniku města Hradce Králové se skicentrem Deštné. Jde o přímou linku, autobus nebude na trase nikde zastavovat,“ řekl František Meduna z královéhradeckého dopravního podniku.

Pojedou i o prázdninách

Skibusy jezdí každý víkend a navíc v době jarních prázdnin, které jsou v okrese Hradec Králové od 20. do 24. února 2012.

„Jízdné bude možné platit jak v hotovosti, při použití městské karty bude jízdenka levnější. Cesta tam bude stát padesát korun při klasické platbě a čtyřicet s kartou,“ upřesnil Meduna.

Po příjezdu ve čtvrt na deset dopoledne na parkoviště přímo pod sjezdovkou v Deštném si cestující budou moci ponechat svoje věci v autobuse. „Na zpáteční cestu vyrazí skibus ve čtvrt na pět odpoledne,“ dodal Meduna. Podrobnější informace jsou na webové stránce hradeckého dopravního podniku www.dpmhk.cz .

Kdo přijede do Deštného vlastním autem, může parkovat na bezplatném parkovišti hned pod sjezdovkami.

Deštné leží ve výšce 650 metrů nad mořem v údolí řeky Bělá a Deštenského potoka pod hlavním hřebenem Orlických hor. Na severovýchodě deštenské údolí ohraničuje hřeben Orlických hor s nejvyšším vrcholem tohoto pohoří, Velkou Deštnou vysokou 1115 metrů nad mořem, a na západě hora Špičák, která se vypíná do výšky 833 metrů nad mořem.

ODJEZDY SKIBUSŮ Z HRADCE KRÁLOVÉ

7.40 Podzámčí (konečná)
7.50 Benešova (směr město)
8.00 Adalbertinum (směr magistrát města)
8.10 Alessandria (linka č. 12 na Bří Štefanů - směr Stoletá)

• Jinde autobus nezastavuje.
• Jezdí o víkendech a jarních prázdninách.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video