Do Lampionu se vrací Born a Macourek | E15.cz

Do Lampionu se vrací Born a Macourek

Úsměvné příhody Macha a Šebestové střídá v loutkovém divadle Lampion Opice Žofka a její zvířecí kamarádi.

Příběhy známého večerníčkového seriálu o opici Žofce Orangutanové doplnily repertoár kladenského divadla Lampion. Představení, které opět zdramatizoval a režíruje Ondřej Lážnovský, navazuje na loňský úspěšný titul Mach a Šebestová. Premiéra byla před týdnem.
„Navázali jsme na milý humor Adolfa Borna a Miloše Macourka. Je pravdou, že po úspěchu Macha a Šebestové jsme byli klidnější. Nebáli jsme se tolik, že budeme nařčeni z plagiátorství,“ řekl režisér Lážnovský.
Ač obě představení mají většinu společných rysů, v jednom se liší - v hudbě. Nejenže v Žofce je o pět písniček víc, ale také je jazzovější. Autorem hudby je tentokrát Daniel Fikejz.
Příběh opice Žofky, která „zaskočí“ za zkolabovanou ředitelku zoologické zahrady, děti znají. Hra ale potěší i dospělé. „Když jsem byl malý, bavily mne spíš příhody oblíbených třeťáků. Teď mám raději Žofku. Je to svým způsobem bajka, která hodně vypovídá o současné společnosti,“ uzavřel Lážnovský.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.