Dobít opencard přes web? Od začátku září to půjde i na „áčku” | E15.cz

Dobít opencard přes web? Od začátku září to půjde i na „áčku”

Dopravní podnik ulehčí dalším cestujícím nakupovat si kupony na opencard přes internet. Na všech stanicích linky metra A zprovozní 31. srpna validátory. Na nich musí lidé potvrdit platbu, kterou zadají v e-shopu dopravního podniku.

K jejich otevření chystá dopravce i kampaň v metru, potvrdil týdeníku Sedmička radní Milan Richter, který má projekt Opencard na starosti.

„Spustíme je všechny najednou 31. srpna. Jen na Hradčanské se přístroj objeví kvůli technickým komplikacím až během září,“ řekl týdeníku Sedmička radní Milan Richter, který má projekt Opencard na starosti.

Linka A byla dosud jedinou trasou metra, kde validátory dosud chyběly.

Pomůže validátorům kampaň?

Poté, co si zákazník zaplatí kupon na webových stránkách dopravního podniku, musí ještě svou kartu přiložit k snímači takzvaného validátoru.

Dobíjení přes internet Pražané využívají velmi málo. Jízdné si takto kupuje pouhých jedenáct procent zákazníků.

„Je to škoda, protože pak musejí cestující stát zbytečně ve frontách,“ uvedl Martin Opatrný z projektu Openacard.

Dopravní podnik proto v těchto dnech, dva týdny před zprovozněním dobíjecích přístrojů, spustí informační kampaň. „Budeme lidi upozorňovat rozhlasem v metru a také v některých médiích,“ řekl Richter.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.