Duklu trochu přibrzdilo prohrané derby

Po derby v Havlíčkově Brodě přišli hokejisté Dukly o pozici lídra první ligy. Ovšem hned v dalším kole se na ni opět vrátili.

Skvěle fungující vítězný stroj se po sedmi kolech na chvilku zastavil. Hokejisté Dukly Jihlava našli minulý týden téměř po měsíci soupeře, který byl na konci utkání spokojenější než oni.
Havlíčkobrodští Rebelové doma porazili jihlavského rivala 3:1.
„Věděli jsme, že je Dukla v laufu. A taky měla v úvodní třetině převahu. To my spíš jen tak lítali po ledě,“ přiznal útočník havlíčkobrodských Rebelů Miroslav Třetina. „Ale nakonec se nám podařilo vyhrát a udrželi jsme si svoji domácí neporazitelnost,“ usmíval se autor vítězného gólu.
Derby Vysočiny se v Havlíčkově Brodě hrálo před vyprodanou Kotlinou, kam dorazily čtyři tisícovky diváků. „Parádní atmosféra,“ pochvaloval si kulisu Třetina. „I když je potřeba přiznat, že velkou zásluhu na tom, že bylo vyprodáno, měla právě Jihlava,“ uznal.
Dukle ale ani hlasivky početného kotle nebyly v Havlíčkově Brodě nic platné, domácí brankář Jaroslav Suchan totiž dovolil soupeři jenom jednu gólovou radost, zatímco Rebelové našli recept na překonání Řehoře hned třikrát.
„Oba každopádně chytali moc dobře,“ uznale pokyvoval hlavou Michal Jeslínek, který se jako jediný z jihlavského mužstva zapsal do střelecké listiny. „Prohra samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu to byl první nepovedený zápas po dlouhé době. Takže se s z něj musíme poučit a v Berouně se zase pokusit vyhrát,“ přesvědčoval bezprostředně po zápase v Brodě.
A jak řekl, tak také Dukla udělala. V sobotu na ledě Medvědů slavila přesvědčivou výhru 4:1, což ji vrátilo po 16. kole na vedoucí příčku prvoligové tabulky.
„Odehráli jsme velice dobré utkání a vyhráli zaslouženě,“ hlásil pro klubové stránky Medvědů jihlavský trenér Petr Vlk. „Bojovali jsme hned od začátku po celých šedesát minut, měli jsme výborný pohyb, dobře bruslili, takže můžeme být spokojeni,“ dodal.
Jihlava tak znovu potvrdila, že se jí v letošní sezoně zatím daří skvěle. A zejména na ledě soupeřů. Žádný jiný tým na tom není co do počtu získaných bodů z venkovních duelů lépe.
Další cesta Dukly povede v sobotu 13. listopadu do Vrchlabí.