ECM chce prodat projekt mrakodrapu City Epoque na Pankráci | E15.cz

ECM chce prodat projekt mrakodrapu City Epoque na Pankráci

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zadlužená developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM) chce prodat projekt výstavby výškové bytové budovy s názvem City Epoque v Praze na Pankráci. Firma požádala věřitelský výbor, aby schválil zahájení přípravných prací na výběrové řízení, vyplývá z dokumentů v Insolvenčním rejstříku. ECM je s miliardovými dluhy od loňského roku v úpadku.

„Předseda věřitelského výboru poznamenal, že přípravné práce by věřitelský výbor mohl schválit, ale že samotný prodej je dle jeho názoru před rozhodnutím o způsobu řešení úpadku nereálný, a proto je projednání této otázky jen předběžné,“ stojí v posledním zveřejněném zápisu ze schůze věřitelského výboru.

Jedním ze zájemců o aktiva ECM je skupina CPI miliardáře Radovana Vítka. „Náš zájem trvá, ale vše samozřejmě závisí na tom, jak se situace kolem ECM dál vyvine,“ řekla mluvčí CPI Michaela Winklerová. Věřitelský výbor se na začátku února většinou hlasů usnesl, že doporučuje řešit úpadek ECM konkurzem. Někteří věřitelé a vedení ECM ale navrhují reorganizaci. V konkurzu už ECM od července 2011 byla, loni v říjnu ale soud rozhodnutí o konkurzu kvůli procesním chybám zrušil. Opakovaná schůze věřitelů v listopadu o způsobu řešení úpadku developera nerozhodla, od té doby se čeká na výrok soudu. Lhůta pro jeho rozhodnutí není. Výbor věřitelů nyní soud vyzval, aby o ECM rozhodl co nejdříve.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video