Etnetera roste dvacet let. Obrat se blíží čtvrt miliardě | E15.cz

Etnetera roste dvacet let. Obrat se blíží čtvrt miliardě

Michal Nosek

Významný český hráč na poli zakázkového vývoje webových a mobilních aplikací, společnost Etnetera, potvrdila růst svých finančních výsledků. Obrat meziročně stoupl o osmnáct procent a dosáhl 213 milionů. Provozní zisk vzrostl meziročně oosm procent na pětatřicet milionů. 

Loni se Etnetera soustředila na rozvoj  portfolia a růst v oblasti mobilního vývoje. Mimo jiné dokončila mobilní aplikace pro společnost Fortuna či Škoda Auto a získala nové klienty z finančního sektoru, například Českou Spořitelnu, Air Bank či ČPP Servis.

„Už 20 let se držíme jednoduché strategie: preferujeme dlouhodobá partnerství a kvalitně odvedenou práci před skokovým růstem. Občas se ale bohužel stáváme svědky toho, že firmy upřednostní nejnižší nabídkovou cenu bez ohledu na rozsah a kvalitu řešení. I to je jeden z důvodů, proč nyní chceme hledat nové klienty v zahraničí. K jejich akvizici by měl nejvíce přispět náš mobilní vývoj či nástroj pro zátěžové testování Smartmeter.io,” komentuje situaci Martin Palička, výkonný ředitel firmy Etnetera.

V Praze zastavil putovní stánek propagující Expo 2017. Virtuální realitu si v něm vyzkoušel i ministr Havlíček

Firma se věnuje také virtulní realitě nebo IoT (Internet of Things) a tuto práci vnímá jako investici do budoucna. Etnetera nepodporuje jen vlastní aktivity. Letos se stala hlavním partnerem projektu Science Café.

Jde o cyklus diskusí s vědci, který se nejčastěji odehrává v prostředí kaváren. Dlouhodobě také spolupracuje se spolkem Jeden na jednoho, který pomáhá zrakově postiženým při jejich integraci do sportovního života.

Podívejte se,co dokáží roboti

1080p 720p 480p 360p 240p
CeBit 2017

 

 

 

 

Články odjinud

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!