Evropská komise Facebooku nejspíš povolí převzít WhatsApp | E15.cz

Evropská komise Facebooku nejspíš povolí převzít WhatsApp

Evropská komise  Facebooku nejspíš povolí převzít WhatsApp
Aplikace WhatsApp (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Jan Persiel via Flickr

ČTK

Evropská komise dovolí, aby americká internetová společnost Facebook převzala za 19 miliard dolarů (zhruba 410 miliard korun) aplikaci pro bezplatné zasílání textových zpráv přes chytré mobilní telefony WhatsApp. Agentuře Reuters to ve čtvrtek sdělily zdroje údajně obeznámené se situací. Dodaly, že komise nebude výměnou za schválení transakce požadovat od Facebooku žádné ústupky.

Facebook oznámil dohodu o převzetí aplikace WhatsApp letos v únoru. Komise si přitom jako konečný termín pro své rozhodnutí o osudu transakce, která je největší akvizicí v desetileté historii Facebooku, stanovila 3. říjen. Firma podle zdrojů komisi přesvědčila, že transakce nebude mít žádné negativní dopady na hospodářskou soutěž.

Mluvčí komise Antoine Colombani se ke zprávě odmítl vyjádřit. Americké regulační úřady transakci schválily již v dubnu. Plánovaná akvizice se však stala terčem kritiky ze strany telekomunikačních operátorů, pro které představuje potenciální hrozbu.

WhatsApp umožňuje lidem posílat textové zprávy mezi mobilními telefony nejrůznějších značek prostřednictvím internetového připojení. Díky tomu je možné vyhnout se poplatkům, jež si účtují mobilní operátoři.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!